7. 6. 2010

Pátek 4. června 2010 17.30

ČAFC Praha B–AFK Slivenec 7:0 (4:0)

Sestava: Richard Kühnel – Radek Jedlička (2+0), Pavel Dosadil (1+0) – David Reinštein, Antonín Kosina (1+0), Josef Vomáčka (1+1), Martin Sadílek (1+0), Victor Ferreira (1+0), Jan Sadílek (0+1), Marek Tůma (0+2), Lubomír Dusil (0+1) – Jitka Šnejdarová, Patrik Hozák, Samuel Heller

Branky: 18. Jedlička (Tůma), 20. Martin Sadílek (Dusil), 23. Jedlička (přímý kop), 25. Ferreira (Tůma), 45. Vomáčka (sam. akce), 46. Dosadil (Vomáčka), 48. Kosina (Jan Sadílek)

Sedmigólovou kanonádou si čafáci zajistili konečné druhé místo ve skupině A II. třídy. Na podzim vyhráli ve Slivenci 7:0 a stejným výsledkem s tímto soupeřem také soutěž uzavřeli. Sezónu zakončí v neděli 20. června na silně obsazeném Eon Cupu a v příštím ročníku se mohou těšit na Spartu, Slavii, Bohemku a spol. v pražském přeboru!

Kluci navlékli dresy ve stylu madridského „Bílého baletu“ a od první minuty nasadili tempo svižného kvapíku. Ve velkých šancích se objevili Pepa, Jitka, Marek a Luboš, brankář Slivence se však překonával. Victor trefil boční tyč, a tak skóre otevřel až Radek z tradiční standardky. Do hry zasáhli i Patrik se Samem, rozhodčí je však kvůli neúplné výstroji vykázal. Góly začaly padat až před přestávkou. Nejdřív se trefil Martin, z přímého kopu znovu Radek a na závěr i Victor.

„Hned na začátku jsme měli spoustu šancí, ale to zakončení… Teď už nemusíme honit skóre, připravte si šance kombinací. Budeme si hrát,“ nabádal kluky o přestávce trenér Josef Vomáčka.

Po přestávce se dočkali své šance i hosté, Ríša ji však bravurním zákrokem zneškodnil a tím položil základ ke svojí první jarní nule. Domácí reagovali šancí Davida nebo sadílkovskou bratrskou kombinací. Góly však padly znovu až v závěru. Pepa se trefil k tyči, Pavel se prosadil důrazem před brankářem. Poslední zásah připravil Honza pro Tondu, Radek i Honza pak ještě trefili břevno.

„Hráli jsme dobře, škoda spousty zahozených šancí,“ konstatoval kouč Vomáčka.

Penalty vyhrála Čafka 7:6.

Penalty proměnili: Tůma, Dusil, Jedlička, Martin Sadílek, Hozák, Jan Sadílek, Vomáčka