Série tří zápasů bez porážky vynesla pátou příčku

Sobota 28. září 2013 12.15
Union Vršovice–ČAFC Praha 1:4 (1:2)
Sestava: František Sedláček – Jakub Přikryl, Petr Winternitz, Michal Klimsza – Matěj Votruba, Pavel Dosadil – Luka Kranjčevič, Jan Sadílek, Martin Sadílek, Tomáš Zmij – Lukáš Listopad, Michal Kopec
Branky: 3. Zmij (M. Sadílek), 9. M. Sadílek (Zmij), 46. Kopec (Zmij), 51. M. Sadílek (L. Kranjčevič)

Teprve když těsně před zápasem dorazili dva junioři, byli hosté kompletní. Vstup se jim ovšem vyvedl náramně. Michal Klimsza vysunul centrem Tomáše a ten přehodil brankáře podobně, jako to minule předvedl na Aritmě. S druhým gólem pak brzy přispěchal Martin, ale domácí se nepoložili, po pěkné kombinaci snížili a již ve 13. minutě svítil na ukazateli stav 1:2. Union s exčafáky Markem Tůmou a Martinem Mandíkem v sestavě ožil a jen skvělý Fandův zákrok uhájil hostům vedení. „Buďte trpěliví, nejančete a hrajte trochu chytře, nebuďte za kužílky jako v přípravce,“ nabádal o přestávce trenér David Kopec.

Po přestávce už snaha domácích o vyrovnání přece jen povadla. Kuba, Petr a Matěj si v obraně dávali bedlivý pozor na vytáhlou hvězdu soupeře, Pavel s bojovníkem Lisťou jim odlehčovali na místě předstoperů, na velikém prostoru hrál Honza. Přišla tedy pojišťující třetí trefa. Tomáš po Fandově výkopu prodloužil na Michala Kopce, který sice nejprve trefil tyč, ale po odrazu přece jen míč za čáru dotlačil. O pět minut později Luka zabojoval, Martin parádní technickou střelou přeloboval gólmana a rozběhl se k oslavě před kotel s čafáckou vlajkou.

„Dobře odvedená práce, ještě pojedeme na postup, ne?“ usmíval se kouč Kopec. „Ba ne, buďme rádi. Soupeř byl fotbalovější, ale my dali čtyři góly,“ dodával.