Sobota 18. září 2010 9.00

Slavia Praha – ČAFC Praha 13:1 (7:1)

Sestava: Cyril Popek – Jeroným Bohdan, Jiří Švarc, Pavel Dosadil, Lukáš Listopad – Lukáš Hrdlička, Martin Mandík, Marek Tůma, Jan Koutský – David Souček (0+1), Martin Rattay (1+0), Patrik Trčka, Jitka Šnejdarová, Richard Kühnel

Branka: 25. Rattay (Souček)

Viktorka, Bohemka, Slavia, to byl na přivítanou v přeboru hodně silný trojblok. Škola života čafákům pokračovala v Edenu, kde narazili na rychle hrající slávisty. Po další dvouciferné porážce půjde o to, zda kluci dokáží z nevýhody udělat výhodu a využijí nové zkušenosti v zápasech s hratelnějšími soupeři.

Žádné velké uvítání se nekonalo, sešívaní začali zhurta. Ve 3., 4. i 5. minutě skórovali, takže mohli hrát v klidu. Čafáci měli velké problémy s obsazováním pohyblivých soupeřů, tentokrát však nepropadli takové beznaději, jako posledně s klokany. Začali bojovat a neodradily je ani další inkasované góly. Cyril v brance několika dalším zabránil a těsně před přestávkou se dočkali i hosté. Martin Rattay se trefil klasickým „angličanem“ a snížil na poločasový stav 7:1.

„Vidíte, že se tady dá hrát, musíte se o to ale poprat,“ burcoval mužstvo trenér Petr Mandík.

Jenže druhý poločas začal stejně jako ten první, slávisté skórovali ve 27., 28. a 29. minutě. Hosté šli alespoň za druhým gólem, zůstali však u své dosavadní normy v přeboru jedné vstřelené branky na zápas.

„Škoda, rozdíl ve skóre mohl být mnohem menší. Dělali jsme blbé chyby, ale jinak byl znát mírný posun k lepšímu. Největší rozdíl mezi námi a Slavií byl v rychlosti. Oni mají v kádru konkurenci, nikoho nemusejí na tréninku honit,“ hodnotil zápas kouč Mandík.