Skvělý podzimní start odnesli i sešívaní

SK Slavia Praha B–ČAFC Praha 0:3 (0:0)

Sestava: Lukáš Trávníček – Jakub Nesvadba, Radek Jedlička –  Josef Vomáčka, Michal Nussbauer, Richard Malík, Marek Tůma – David Vávra

Pavel Dosadil, David Reinštein, Tomáš Fortelka, Jakub Peták

Branky: 42. Vávra (Nussbauer), 43. Vávra (Malík), 50. Vomáčka (Nesvadba)

Třetí „ligový“ zápas, třetí vítězství. A přestože kluci hráli proti béčku červenobílých, skalp Slavie má vždy patřičnou váhu. Už dvakrát s ní remizovali – předloni v přáteláku v Edenu a letos na jaře doma v I. třídě. Tentokrát Čafka vyhrála, spolu s Motorletem B zůstala bez ztráty bodu a jako jediná ještě neinkasovala!

Začátek byl tradičně ospalý. Domácí se staršího protivníka nezalekli a zahrozili rohovým kopem. Odpovědí byl únik Pepy, ale David Vávra na míč před prázdnou brankou nedosáhl. Čafáci byli jinak dost nesmělí, jako by na ně dolehlo velké jméno soupeře. První se do skluzů pustil Pavel, jeho střela však branku minula. Do přestávky už kluci vytěžili jen rohový kop.

„Nebojte se jich a vlítněte na ně! Tři šance jste se měli… Kdo dá první gól, vyhraje – a to budeme my!“ burcoval kluky o přestávce trenér František Kříž. „Víc střílejte a buďte vždy připravení na dorážku,“ přidával se asistent Josef Vomáčka.

Trenérovo proroctví se naplnilo. Fyzická převaha našich kluků se začala projevovat. Michalův centr si slávisté srazili na tyč a po rohu pálil Marek. Po další standardce zahrozil Radek. Brejků začalo přibývat a jeden z nich konečně vyšel. Michal předvedl akci hodnou kapitána a David Vávra chladnokrevně potvrdil svou střeleckou formu posledních dnů – 0:1! „Míša to vymyslel v pravou chvíli. A David – to je tygr!“ radoval se kouč Kříž. Další šanci pro kanonýra připravil Ríša a David znovu rozvlnil síť. V závěrečné minutě slávisty dorazil roh Jakuba Nesvadby a pohotová dorážka Pepy. Vítězství v Edenu si vychutnali i Jakub Peták, Tomáš a David Reinštein, neprůstřelnost Lukáše v soutěžních zápasech narostla na parádních 150 minut.

„Konečně jsem porazil Slavii, zatím jsem na ni měl vždy smůlu. Kluci měli ze začátku respekt z velkého jména soupeře, ale přitom my také přece nějaké máme!“ uzavřel trenér Kříž a slíbil hrdinům odměnu v podobě párků v rohlíku.

Kluci si užili i penalty, někteří dostali šanci dvou pokusů a bylo z toho vítězství 11:7.

Penalty proměnili: Nussbauer, Vávra, Peták, Fortelka, Reinštein, Malík, Nesvadba, Vomáčka, Jedlička, Dosadil, Trávníček