Štěstí měl soupeř, dlouhá série na Dukle skončila

Dukla Praha C–ČAFC Praha 2:1 (0:1)
Sestava: Nikola Kranjčevič – Jakub Přikryl, Petr Winternitz, Tomáš Procházka – Josef Vomáčka, Pavel Dosadil – Jan Sadílek, Martin Sadílek, Luka Kranjčevič, Tomáš Zmij – Martin Šticha
Branka: 25. J. Sadílek (penalta)
Žlutá karta: Winternitz

Hosté využili dvacetiminutové čekací doby, přesto nastoupili jen v devíti. Až po úvodním hvizdu dorazili ze svého zápasu na Admiře junioři ročníku 2002, Tomáš Procházka a Martin Šticha. Doplnili tak stav aspoň na jedenáct hráčů – a oba patřili k nejlepším borcům na hřišti! Dukla měla hráčů dost, nasadila kluky pohybující se na hraně celostátní ligy a vytvořila si velký tlak. I největší šance však zahazovala, další pochytal nebojácný Nikola v brance. Na Petrovi bylo dirigování provizorní obrany, v níž mu vydatně pomáhali Kuba, Tomáš Procházka a před nimi Pepa, Luka či Pavel. Kluci bojovali a ve 25. minutě se dokonce ujali vedení! Soupeř zahrál ve vápně rukou a Honza nařízenou penaltu jistě proměnil. Tomáš Zmij a Martin Sadílek hrozili domácím brejky, což do přestávky stačilo.

„Vyvarujte se faulů a razantněji odkopávejte, zkuste využít Tomáše vpředu. Dnes je to o tom, jestli dostaneme gól, nebo ne. Chce to co nejdéle udržet čisté konto, pak bude Dukla nervózní. Na to, co máme k dispozici, hrajeme dobře,“ říkal o přestávce trenér David Kopec.

Tlak Dukly byl i dál soustavný, ale málo nápaditý. Přesto v 50. minutě zblízka míč do branky dotlačila a vyrovnala. Čafáci ale bojovali dál, Pavel založil akci, na jejímž konci brankář v poslední chvíli ukopl míč Martinu Štichovi. Sil rychle ubývalo, Honza po beztrestném faulu soupeře dohrával pod obstřikem, šrámy tížily i některé další bojovníky. A když už se zdálo, že čafáci získají další zlatý bod, Dukla díky vynikající individuální akci dvě minuty před koncem přece jen vstřelila vítězný gól. Pro oslabený tým to byl šok a hořký konec. Ale ruku na srdce – velký kus štěstí si už kluci vybrali na Aritmě, s Braníkem či v Kolovratech. A tentokrát sedlo na soupeře.

„Výsledek 2:1 vypadá dobře, herně už to bylo horší. Ale škoda, trocha štěstí nám chyběla, abychom získali aspoň bod. Bojovali jste, takže vám musím poděkovat. Oba nejmladší kluci zahráli výborně,“ poukázal před odjezdem z Julisky kouč Kopec.