Střelec Souček uzamkl podzim hned čtyřikrát

17. 11. 2009

Sobota 14. listopadu 2009 10.00

AFK Slivenec–ČAFC Praha B 0:7 (0:2)

Sestava: Lukáš Trávníček – Radek Jedlička, Richard Malík – David Souček (4+0), Pavel Dosadil, Victor Ferreira, David Vávra (1+0), Josef Vomáčka (0+1), Lubomír Dusil, Marek Tůma (1+2) – David Reinštein (1+1), Jitka Šnejdarová (0+1), Richard Kühnel (0+2), Matyáš Kunst

Branky: 17. Souček (Kühnel), 21. Souček (Kühnel), 28. Reinštein (Vomáčka), 28. Tůma (Reinštein), 39. Vávra (Šnejdarová), 42. Souček (Tůma), 45. Souček (Tůma)

Tak podzim máme za sebou. Loučení na hřišti posledního týmu tabulky bylo dlouho ospalé, jako by se kluci už opravdu ukládali k zimnímu spánku. Nakonec se však přece jen výrazněji prosadili a přezimují na druhém místě o tři body za vedoucím Újezdem. Tabulka je ovšem vyrovnaná, Libuš a Sparta Krč B ztrácejí na Čafku jen dva a Zbraslav pět bodů.

Převahu hosté měli hned od začátku, ale tím to na dlouho končilo. Slivenec hlavně bránil a čafáci nevěděli, jak na něj. Obránci Radek a Ríša Malík přitom často vyráželi na zteč, jenže hráči bez míče většinou jen stáli, jako by se soupeř měl porazit sám. To se změnilo až v 17. minutě, kdy Ríša Kühnel vybojoval před brankou míč a David Souček zahájil svůj střelecký den. Do přestávky si tato dvojice svůj kousek ještě jednou zopakovala, a tak hosté získali dvougólový náskok.

„Soupeř vám dává spoustu kombinačních možností, ale neslyším, že by si někdo křikl o přihrávku. Musíte být v pohybu, aby na vás hráč s míčem viděl. Akcí bylo hrozně málo,“ připomínal trenér Josef Vomáčka, že čekal mnohem lepší výkon.

Po přestávce už úzký kádr Slivence odolával hůře. Po Pepově chytré přihrávce ho střelou k tyči načal David Reinštein. A ještě v téže minutě se hned po výkopu prosadil také Marek. Domácím svitla naděje, když kopali pokutový kop. Jenže Lukáš potvrdil pověst penaltového mága a uhájil svoji čtvrtou podzimní nulu. Victor tak mohl pokračovat ve svojí užitečné práci ve středu pole, po stranách se snažili Pavel a Luboš a před brankou Matyáš. Jitka přihrála na pátý gól Davidu Vávrovi, závěr si pak stejně jako začátek vyhradil pro sebe David Souček. Po Markových přihrávkách se trefil znovu dvakrát, takže celkem napsal hned čtyři gólové tečky za úspěšným podzimem.

Kluci si ve svojí skupině II. třídy připsali 9 vítězství, 2 porážky a skóre 48:12. „Asi potřebujeme, aby nás nabudil lepší soupeř… Ale díky za poslední zápas, přezimujeme na druhém místě,“ uzavřel kouč Vomáčka.

Penalty ovládli brankáři, Čafka vyhrála 3:2.

Penalty proměnili: Jedlička, Tůma, Trávníček