28. 9. 2009

Sobota 26. září 2009 11.30

ČAFC Praha B–Junior Praha B 9:1 (5:1)

Sestava: Dan Fusek – Radek Jedlička (2+0), Richard Malík (0+1) – Pavel Dosadil (0+3), Josef Vomáčka (1+0), Victor Ferreira, Marek Tůma (0+1), Lubomír Dusil – David Vávra (2+0), David Reinštein (2+0), Matyáš Kunst (2+0)

Branky: 20. Vávra (přímý kop), 20. Reinštein (Tůma), 21. Jedlička (přímý kop), 22. Reinštein (přímý kop), 24. Kunst (Malík), 30. Vávra, 40. Jedlička (Dosadil), 45. Vomáčka (Dosadil), 48. Kunst (Dosadil)

Tomu se říká obrat! Pět gólů během pěti minut udělalo z utkání, které do té doby hrozilo velkým dramatem, jednoznačnou záležitost. Kluci tak mají po čtyřech kolech 2. třídy jako jediní ve skupině A plný počet bodů a skóre 20:3. Navíc poté, co Libuš porazila Zbraslav, se Čafka vyhoupla do čela tabulky.

Sláva přímým kopům. To byla zbraň, kterou domácí bleskově rozhodli. Ostře hrající Junior byl přitom dvacet minut nepříjemným soupeřem, kapitána Ríšu vyřadil faulem zezadu na několik minut ze hry. Již v 7. minutě se navíc hosté po rohovém kopu ujali vedení. Čafáci však nezpanikařili a ukázali, že velké obraty jsou jejich koníčkem. Ve 20. minutě si David Vávra došel pro faul a sám z přímého kopu vyrovnal. Ještě v téže minutě se David Reinštein po akci Marka dvakrát obtočil a otočil skóre. Pořád to však byl jen začátek. Hned v příští minutě si míč k přímému kopu postavil Radek a střelou pod břevno zvýšil. A hned v další minutě doplatil Junior na své fauly do třetice – také David Reinštein poslal přímý kop nekompromisně pod břevno. A to se ještě do přestávky v závaru před brankou zorientoval Matyáš a uzavřel skóre strhujícího poločasu na 5:1.

„Krásné kopy, ale začátek byl lajdácký. Začněte zase hrát to naše,“ nabádal tým trenér Radek Jedlička. „Pořád trénujeme sklepnutí míče, tak si tím pomozte i v zápase,“ připomínal kouč Josef Vomáčka.

Po přestávce už byl klid. Victor rozbíjel akce hostů a Dan zakládal dlouhými výkopy spoustu útoků, do kterých se pouštěl celý tým od Ríši až po Luboše. Účet poločasu načal po hrubce soupeře David Vávra. Junior chtěl také ještě skórovat a otvíral křídelní prostory. Toho na pravé straně využil Pavel, který se pasoval na nahrávače a po jeho akcích se trefili Radek, Pepa a Matyáš.

„Prvních deset minut jsem měl nervy, pak nás zachránili střelci přímých kopů. Díky za ně,“ oddechl si trenér Jedlička.

Penalty vyhrál Junior 7:6.

Penalty proměnili: Malík, Vomáčka, Kunst, Reinštein, Jedlička, Fusek