Těsná porážka s příchutí nečekané hrozby

Sobota 8. června 2013 8.30

ČAFC Praha–SK Střešovice 3:4 (2:2)
Sestava: Nikola Kranjčevič – Pavel Dosadil, Lukáš Listopad, Jan Volenec, Michal Landík – Adam Krejzl, Lukáš Hrdlička, Cyril Popek, Šimon Hruška – Václav Haken, Jiří Pavlík
Branky: 16. Hruška (Krejzl), 30. Popek (Krejzl), 52. Hrdlička (Landík)

Nečekanou hrozbu znali jen trenéři, klukům hlavy nezatěžovali. Bylo jasné, že řadou absencí poznamenaný tým bude mít na hřišti svých starostí dost. První tutovku měli hosté, svou akcí na ni odpověděl Vašek. Střešovice pak po rohu ve 14. minutě přece jen otevřely skóre. Vedly však jen dvě minuty. Adam připravil šanci pro Šimona a ten ji rutinérsky proměnil! Další nebezpečí před vlastní bránou uhasili Lisťa a po něm Pavel. Do sóla se dostal Honza, obhazoval si brankáře, ale obránci ho dohonili… Další akce už klapla. Adam oslovil Cyrdu a ten zblízka parádně přehodil gólmana. Velká škoda, že soupeř dvě minuty před přestávkou tečovanou střelou vyrovnal. To byl zřejmě klíčový moment zápasu. Kdyby kluci po poločase vedli, prohrát nemuseli.

„Takhle zodpovědný výkon si představuji. Když lépe vyřešíme situace před brankou, bude to dobré. Soupeř přepálil začátek zápasu, takže teď nesmíme zaspat úvod druhého poločasu,“ upozorňoval ve stínu oddechující válečníky trenér Martin Listopad.

Leč nestalo se. Tři minuty po přestávce využili hosté další roh a podruhé se ujali vedení. Nikola pak bravurně zlikvidoval další tutovku a naděje díky němu žila. Jíra pálil zdálky těsně vedle, ale střílet to chtělo víc. Ukázal to Michal, jehož ránu brankář jen vyrazil a Hrdla zblízka vyrovnal. Bod mohl mít cenu zlata, ale čafáci ho neudrželi. Rozhodčí pustil faul na Nikolu a hosté zblízka vstřelili vítězný gól.

„Prohráli jsme, ale líbili jste se mi. Když budete hrát takhle dál, bude to dobré. Chyběli nám tři hráči, kteří by pomohli, i tak to byl slušný výkon. Okolnosti jsou proti nám. Pokud to nedopadne, musíme v příští sezoně hned vykopat přebor,“ hodnotil kouč Listopad. „Každopádně by to byla velká motivace, vrátit se hned zpátky,“ poukázal také jeho kolega Jiří Pavlík.

Jak všechno dopadne, se teprve dozvíme. Čafku mohl zachránit Střížkov, kdyby v neděli porazil Přední Kopaninu, s níž mají kluci lepší bilanci vzájemných zápasů. Kopanina však potřebný bod zázračnou remízou 1:1 uhrála a má klid… Trochu naděje naopak poskytl sekretář David Kopec, který o víkendu na turnaji mluvil se zástupci Admiry. Ti jeden den celostátní ligu oplakali – a pak dostali zprávu, že ji přece jen hrát budou. Tím pádem by desáté místo znamenalo pro Čafku záchranu podle původních předpokladů. Ale jak všechno skončí, to už se nebude rozhodovat na hřišti…