Týmový výkon ve Zbraslavi přiblížil vysněný cíl

7. 6. 2009

Sobota 6. června 2009 9.00

SK Zbraslav–ČAFC Praha 0:3 (0:2)

Sestava: Lukáš Trávníček – Pavel Dosadil, David Vávra – Jitka Šnejdarová, Lukáš Hrdlička, Josef Vomáčka, Victor Ferreira, Marek Tůma, Lukáš Listopad – David Reinštein, Jan Volenec

Branky: 8. Reinštein (Vomáčka), 22. Reinštein (Listopad), 41. Listopad (samostatná akce)

Jdeme do velkého finále! Zatímco Čafka vyhrála na hřišti Zbraslavi 3:0, Aritma doma remizovala s Motorletem a před závěrečným vzájemným zápasem ztrácí na lídra tabulky tři body. A vzhledem k tomu, že na podzim jsme na Aritmě vyhráli 2:0 a celkové skóre máme výrazně lepší (ČAFC +46, Aritma +18), je postupová matematika jasná. Aby se Aritma stala vítězem soutěže, musí nás porazit o tři a více gólů. Vítězství, remíza či porážka maximálně o dva góly přisoudí konečné prvenství Čafce, která definitivně odrazila nápor Řep a může skončit nejhůře druhá. Tedy před Spartou, která určitě obsadí čtvrtou příčku.

Tým nebyl v jednoduché pozici. Zbylo mu přesně osm hráčů, které posílil trojlístek z ročníku 2001. Navíc Zbraslav v posledním kole porazila Motorlet a na jaře prohrála s Aritmou i se Spartou pouze o gól. Ukázalo se však, že obavy byly zbytečné. Omlazení čafáci se mohli opřít o řadu výborných individuálních výkonů a celkově odvedli vynikající týmovou práci. Zasloužený úspěch se pak dostavil!

Klukům od Hamráku znovu pomohl brzký gól. Již v 8. minutě Pepa vysunul na hrot Davida Reinšteina, který střelou pod břevno nedal gólmanovi šanci. Domácí odpověděli brejkem a střelou těsně vedle, to však byl jediný kritický moment v prvním poločase. Nově sestavená obrana čistila prostor před brankou, Pavel navíc stačil střelou ohrozit soupeřova brankáře a David Vávra málem uspěl z přímého kopu. Další střely vyslali Marek, Pepa a Jitka, v útoku bojoval nováček Honza a na křídle Lukáš Hrdlička. Ve středu pole rozbíjel akce soupeře Victor, s čímž si domácí nevěděli rady. Před přestávkou tak přišel druhý gól. Lukáš Listopad tvrdě zakončil svoji akci a David Reinštein šikovně dorazil míč do sítě, takže dosáhl lepší efektivity než reprezentant Necid den předtím proti Maltě…

„Chválím vás, líbí se mi to. Hrajete pěkný kombinační fotbal. Ale pozor, každý musí vědět, koho má obsazovat. Budeme dál hrát aktivně, na nic se nešetříme,“ povzbuzoval kluky o přestávce trenér Josef Vomáčka.

V nástupu do druhého poločasu zastavil Pavel nebezpečný brejk domácích, David Vávra pak znovu málem uspěl z přímého kopu. Poté se rozpoutala penaltová válka. Pro první pokutový kop došel Marek a Pepa z penalty branku přestřelil. Prakticky z protiútoku dostala stejnou šanci také Zbraslav. Jenže na Lukáše Trávníčka si nepřišla. Čafácký brankář v klíčovém okamžiku druhé půle penaltu chytil a položil tak základ ke svojí již 12. nule v soutěži! Hosté pak už jen směřovali za vítězstvím. Victor kromě defenzivní práce také střílel, Lukáš Hrdlička včas zastavil šanci soupeře, na branku vypálili Pavel a Pepa. Lahůdka přišla ve 41. minutě. Lukáš Listopad vybojoval míč, připravil si ho a střelou k tyči nedal gólmanovi šanci. Tím dal razítko na další důležité vítězství. „Byli jsme důraznější než soupeř, to bylo moc důležité,“ pochvaloval si kouč Vomáčka.

Hosté měli navrch i v penaltách, vyhráli je 5:1.

Penalty proměnili: Dosadil, Reinštein, Šnejdarová, Ferreira, Vomáčka