Sobota 12. září 2009 14.00

SK Horní Měcholupy–ČAFC Praha B 0:2 (0:1)

Sestava: Lukáš Trávníček – Pavel Dosadil, Radek Jedlička – David Souček, Victor Ferreira, Josef Vomáčka, Marek Tůma, Lubomír Dusil – David Reinštein, Jitka Šnejdarová, Matyáš Kunst

Branky: 25. Souček (Jedlička), 48. Tůma (Souček)

Tak se nám 2. třída pomalu rozjíždí. Po dvou kolech je Čafka třetí v tabulce skupiny A a spolu s Újezdem Praha 4 a Zbraslaví je jedním ze tří týmů, které mají po dvou kolech plný počet bodů. Kluci mají s jedním inkasovaným gólem nejlepší obranu v soutěži, výhra 2:0 v Horních Měcholupech k tomu přispěla.

Zápas se v mnohém podobal premiéře s Libuší. Velká převaha a hodně šancí, ale málo gólů, a tak pojistka na tři body přišla až v samotném závěru. Domácí, v jejichž sestavě nastoupil nedávný čafák Jakub Peták, brzy zjistili, že ani se třemi posilami z ročníku 1999 nebudou mít navrch. Hosté se snažili většinu situací řešit fotbalově a na jejich hru se znovu dalo koukat. Po spolupráci s Davidem Reinšteinem vystřelil Marek nad branku, po další kombinaci s Pavlem a Pepou pak pálil David Souček vedle. Na hrotu se otevřely šance také Jitce a Matyášovi. Aktivita hostů byla odměněna v poslední minutě první půle, když se po Radkově akci trefil David Souček.

„Máme převahu, ale dali jsme jen jeden gól. Musíme víc střílet,“ vyzýval trenér Radek Jedlička. „Ještě více si přihrávejte, abyste otevřeli prostor i ostatním. Soupeř už také bude unavený,“ dodával jeho kolega Josef Vomáčka.

Druhý poločas probíhal ve stejném duchu jako první. Ruku k dílu přiložili bojovníci Victor a Luboš, o střelbu se starali Marek a David Reinštein, Radkovu pumelici z poloviny hřiště vyrazil brankář na roh. David Souček a Pepa se ještě netrefili, takže skóre uzavřel až dvě minuty před koncem Marek. Domácí ohrozili branku čafáků jen zřídka, PavelRadkem či Pepou je do šancí nepustili, takže Lukáš si připsal první nulu v soutěži.

„Díky, dobrý zápas, jen jsme měli dát o pět, šest gólů víc,“ uzavřel kouč Jedlička.

Hosté měli navrch i v penaltách, vyhráli je 6:2.

Penalty proměnili: Dosadil, Kunst, Jedlička, Šnejdarová, Dusil, Trávníček