14. 5. 2012
Neděle 13. května 2012 17.00
Tempo Praha–ČAFC Praha 2:4 (0:3)
Sestava: František Sedláček – Petr Winternitz, Jan Sadílek, Tomáš Zmij – Antonín Kosina, Martin Sadílek, David Reinštein – Matěj Votruba, Jakub Přikryl, Pavel Dosadil, Josef Vomáčka, Matyáš Kunst
Branky: 10. M. Sadílek (Winternitz), 15. J. Sadílek (Zmij), 28. Reinštein (M. Sadílek), 55. J. Sadílek (Reinštein)

Tempu měli kluci co vracet, podzimní porážka 3:4 byla hodně trpká. Již první Matějova šance naznačila, že tentokrát to bude příběh s jiným koncem. A pak to brzy přišlo. PavelTondou začali kombinaci, na jejímž konci Petr pálil a Martin zkázu rozvrácené obrany završil – 0:1. Zaskočený favorit záhy dostal druhý úder. Tomášův přímý kop našel Honzu, který si míč před brankářem v klidu zpracoval a pohotově ho překonal. „Standardky nám teď hodně pomáhají,“ mnul si na střídačce ruce trenér Hamed Nafarieh. A to ještě nebylo do přestávky všechno. MartinTondou znovu předvedli parádní akci a David chladnokrevně střelou k tyči skóroval. Do bitvy se zapojil i Mates.

„Tři, čtyři akce, to byla bomba. Soupeř ani nevěděl, jak góly dostal,“ pochvaloval si o přestávce kouč Nafarieh.

Tempo hrálo v poli velmi dobře, také jeho dynamičtí hráči předváděli pěkné kombinace. Nebyli však efektivní a po přestávce trefili jen tyč. Další ošemetné situace uhasil Fanda v brance. Pak se trefil i Petr, odpískaný ofsajd mu ale vytoužený gól vzal. Při Kubově tutovce se zase zaskvěl gólman. Změnu skóre tedy přinesla – jak jinak než standardka… Davidův přímý kop našel znovu Honzu, který završil bratrský hattrick a definitivně se zapsal jako kanonýr posledních týdnů. Bohužel hned minutu poté si kluci dáchli a Tempo se také trefilo. Tou dobou se šance střídaly na obou stranách, Pepovu loženku zneškodnil brankář. Deset minut před koncem dali domácí druhý gól a způsobili ještě jeden velký závar. Kluci však tři body už nepustili a proti riskujícímu soupeři si vytvořili ještě několik šancí.

„Úžasné, cítil jsem, že bychom mohli vyhrát i s nulou. Ale soupeř byl výborný, takže díky za výkon. První poločas byl výborný, díky rychlým a přesným přihrávkám jsme předvedli pár akcí jako z učebnice. Ve druhém už kluci trochu polevili a některým docházely síly. Jenže když viděli, že by Tempo mohlo i vyrovnat, zase zabrali a začali makat,“ hodnotil kouč Nafarieh. „Za první poločas dávám známku jedna, za druhý čtyři, takže výsledná bude dvojka. K večeři bude svíčková, ale jen se dvěma knedlíky,“ dodával jeho kolega Jarda Zmij.