26. 3. 2011

Sobota 26. března 2011 9.00

ČAFC Praha–Viktoria Žižkov 0:11 (0:5)

Sestava: Otto Novotný – Pavel Dosadil, Radek Jedlička, Lukáš Listopad, Michal Landík, Jiří Pavlík, Lubomír Dusil – Matyáš Kunst, Lukáš Hrdlička, David Reinštein, Patrik Trčka, Šimon Hruška

Těžký podzim začal zápasem, který jen potvrdil, jak náročný přebor pro nejmladší tým v soutěži bude. Na podzim prohráli čafáci na Viktorce 1:7 a v jarní premiéře se skóre vyšplhalo až na konečný stav 0:11. V dalších kolech půjde o to, aby si kluci nenechali fotbal otrávit – perně získané zkušenosti by se jim měly v dalších sezonách hodit. Zároveň však budou muset výrazně přidat v elánu a nasazení, protože týmy z čela tabulky teprve přijdou…

Oba týmy přezimovaly se shodným ziskem deseti bodů, jejich jarní ambice však budou rozdílné. Čafáci chtěli napodobit českou reprezentaci, která ve Španělsku málem zaskočila mistry světa. To by však proti žižkovskému favoritovi museli co nejdéle udržet vyrovnaný stav. To se nestalo, první gól soupeři sami nabídli již v 5. minutě. Viktorka pak rychle přidala další dvě branky a ráz utkání byl jasně dán. Kluci měli k soupeři od začátku zbytečně velký respekt, který nedokázali vyvážit ani patřičným pohybem a nasazením. Po prvním poločase tak platil stav 0:5.

„Na co se šetříte? Všichni běháte na půl plynu… Jsou to kluci jako vy, tak se nebojte a hrajte jim do těla,“ nabádal tým o přestávce trenér Martin Listopad.

Jeho přání však kluci nedokázali naplnit ani po přestávce. Na úvod druhé půle se hosté trefili hned čtyřikrát a měli dál jasně navrch. Čafáci jejich branku neohrozili, až před koncem zahrávali aspoň pár standardek.

„Přebor je pro nulajedničky vysokou školou, z níž budeme vycházet ve druhé třídě. Od nulek bych čekal mnohem zodpovědnější přístup, o to víc mě porážka mrzí. Bez toho, abyste běhali a byli blízko soupeři, nemůžete s takovými mužstvy uhrát normální výsledek. Je jasné, že velké soupeře nebudeme porážet, ale nesmíte prohrávat 0:3 ještě před úvodním výkopem,“ apeloval na kluky kouč Listopad.

Penalty (7:7) proměnili: Jedlička, Dusil, Dosadil, Trčka, Pavlík, Kunst, Landík