Neděle 6. dubna 2008 14.45

Junior Praha – ČAFC Praha B 1:1 (1:1)

Sestava: Lukáš Trávníček – Antonín Kosina, Matěj Putík, Richard Malík, Pavel Dosadil, David Vávra, Jakub Nesvadba – Josef Vomáčka, Michal Nussbauer, Marek Tůma, David Reinštein – Radek Jedlička, Jakub Peták, Jitka Šnejdarová

Branka: 12. Jedlička

Záchranářská mise pokračuje nadějným tempem. Ani ve druhém jarním zápase kluci neprohráli. Na hřišti Junioru urvali cennou remízu a částečně mu tak oplatili podzimní porážku 0:7 z čafácké škváry. Na desáté Bohnice ztrácíme v tabulce čtyři body.

Mistrovskou premiéru v zelenobílém dresu odehrál Jakub Peták, z ročníku 1999 přišli osvědčení pomocníci Antonín Kosina a Matěj Putík, do sestavy se vrátil Kuba I. Kluci si už zvykli na zápasy se staršími soupeři, a tak bývalý mezinárodní rozhodčí Ivan Grégr, který utkání pískal, sledoval, jak se Čafka do domácích obula. Matějův přímý kop, pro který došel Mára, zastavila zeď, po Ríšově rohu ohrozil brankáře Míša. Ve 12. minutě Matějův přímý kop prodloužil Ráďa a míč se po odrazu od tyče a gólmanových zad doplazil pár centimetrů za čáru. 0:1! Škoda že kluci vedení do poločasu neudrželi, po chybě v obraně Junior vyrovnal.

„Měli jsme pár dobrých přihrávek, ale potřebujeme si to víc připravit. Soupeři do vás budou chodit, protože jim to trenér poradil. Tak se do nich opřete taky!“ burcoval tým o přestávce trenér Radek Jedlička. „Nenechte se zastrašit! Mají jen jednoho hráče na střídání, dojdou jim síly,“ doplnil kouč Josef Vomáčka.

Druhý poločas už skóre nezměnil. Lví podíl na tom měl Lukášek v brance, který zneškodnil dvě úvodní šance Junioru a pak ještě několik dalších. Pochvalu si vysloužili také obránci Ríša, Davídek I a Pája. Čafka ovšem dál hrála otevřenou partii, kterou podpořili i Míša, Pepíno, Davídek II a Jíťa. Tonda nebezpečně hlavičkoval a minutu před koncem málem rozhodl Matěj. Přeloboval gólmana, ale branku těsně minul…

„Cenný bod. Ztráta na Bohnice se zmenšila, pokusíme se během jara posunout aspoň na desáté místo a soutěž zachránit,“ pochvaloval si další bodový zisk Radek Jedlička.

V penaltách se dařilo střelcům, Junior je vyhrál 10:5.

Penalty proměnili: Nussbauer, Putík, Vomáčka, Nesvadba, Trávníček

Náhledy fotografií ze složky Junior - ČAFC 6.4.