1. 6. 2008

Sobota 31. května 2008 8.30

ČAFC Praha B – FK Újezd nad Lesy 0:5 (0:2)

Sestava: David Souček – Antonín Kosina, David Vávra, Richard Malík, Pavel Dosadil, Jakub Nesvadba – Josef Vomáčka, Matěj Putík, Michal Nussbauer, Marek Tůma, David Reinštein, Tomáš Fortelka – Radek Jedlička, Jakub Peták,

Slušnému výkonu chybělo gólové vyjádření. Újezd hraje o druhé místo v soutěži, ale o tolik lepší zase nebyl. Na větší rozdíl se skóre posunulo až v závěru utkání.

Hosté chtěli rozhodnout hned v úvodu, Davídek Souček však několik střel pochytal. Až v 8. minutě otevřel Újezd po rohovém kopu skóre. PájaTondou pak připravili šanci pro Matěje, který ohrozil brankáře. Soupeř brzy zvýšil na 2:0 a zápas pak pokazil sprostý výlev neustále hulákajícího trenéra Újezdu. Příjemnější byl pohled na akci MíšiTomáškem, která skončila rohem. Čafka mohla snížit – Matějův přímý kop vyrazil brankář na tyč a Kubík Peták už nestačil dotlačit míč do sítě. Újezd měl převahu, ale Davídek VávraRíšou či Kubíkem Nesvadbou statečně odolávali a Pepíno, Mára a Davídek Reinštein se snažili podporovat Ráďu v útoku.

Poločasová přestávka začala menším vyšetřováním, kdo dostal ten geniální nápad, lít si vodu z kýble na osvěžení hlavy také přímo do kopaček… „Musíme víc zabojovat, vždyť soupeř nehraje nic moc. Dejte si míč víc do křídla,“ nabádal kluky trenér Radek Jedlička. „Balon k vám nepřijde sám! Mákneme, ať dáme nějaký gól,“ přidával se kouč Josef Vomáčka.

Brzy po zahájení druhého poločasu ovšem favorit přidal po obléhání branky třetí gól a žádné komplikace nepřipustil. Kluci se ale snažili až do konce. Do samostatné akce se pustil Tonda, z křídla pálil Davídek Vávra, vydařenou kombinaci si zopakovali MíšaTomáškem, po rohu měl šanci Kubík Peták a prudce vystřelil také Davídek Reinštein. Gólu se však Čafka nedočkala, vyspělejší soupeř stačil většinu pokusů zblokovat a v závěru se prudkými střelami ještě sám dvakrát prosadil. Márovo sólo nebo Pájův průnik přes celé hřiště už na výsledku nic nezměnily.

„Snažíme se, ale nevytvoříme si čistou šanci,“ hodnotil Radek Jedlička. „Škoda, chtělo to gól. Příležitosti byly, ale střelba přicházela příliš pozdě,“ poukázal Josef Vomáčka.

Penalty skončily smírně 6:6.

Penalty proměnili: Nussbauer, Kosina, Tůma, Reinštein, Nesvadba, Dosadil