Neděle 4. května 2008 15.30

ČAFC Praha B – FK Slavoj Vyšehrad 1:10 (1:5)

Sestava: Lukáš Trávníček – Pavel Dosadil, Michal Klimsza, Richard Malík, David Vávra – Michal Nussbauer, Tomáš Zmij, Marek Tůma, Josef Vomáčka, Tomáš Fortelka, David Reinštein – Radek Jedlička, Jakub Peták

Branka: 21. Klimsza

Když výbuch, tak pořádný! Tentokrát se klukům nepovedlo skoro nic. A vzhledem k tomu, že Bohnice v tomto kole vyhrály a King remizoval, situace v tabulce se pro Čafku zkomplikovala.

Na podzim jsme na Vyšehradě po celkem vyrovnaném zápase prohráli 0:2, a tak se zdálo, že doma bychom se mohli pokusit o další body. Jenže opak byl pravdou! Vyšehrad dal šest gólů po rohových či přímých kopech (!) a nakonec stihl nastřílet drtivou desítku.

Jen úvod byl nadějný. Kluci kopali dva rohy a před brankou soupeře vytvořili pořádný zmatek. Vyšehrad se ovšem do 10. minuty trefil třikrát a bylo po zápase. Ráďovu střelu navíc gólman vyrazil a Míšovu akci soupeř odvrátil na roh. Za stavu 0:4 vstřelil po rohu čestný gól Michal Klimsza, který tým posílil spolu s Tomášem Zmijem. Poločas skončil hrozivým skóre 1:5.

„Je to hrozné, tohle se mi vůbec nelíbí. Přestali jsme bojovat, tři góly jsme si dali vlastně sami. Kolik jich ještě soupeři nabídneme!?“ zlobil se o přestávce trenér Radek Jedlička.

Zlepšení však ani ve druhé půli nepřišlo. Každý roh soupeře hrozil gólem, dokázal se prosadit i střelkami zdálky. A to ještě Lukášek pár šancí pochytal, Davídek I, Ríša a Pája odvraceli valící se útoky hostí. Mára sólem alespoň provětral obranu Vyšehradu, napodobit ho zkusil Kubík II, podporovali je Pepíno, Tomášek a Davídek II. Tou dobou však už měl Vyšehrad utkání plně ve své moci.

„Zápas se nám vůbec nepovedl. Pochvalu zaslouží snad jen Davídek Vávra a své si odvedl i Ríša. Ostatní mají hromadu rezerv. Soupeř nás přehrál v bojovnosti i v tvrdosti. A rohy zřejmě vůbec neumíme bránit,“ zhodnotil příděl Radek Jedlička.

Penalty vyhrál Vyšehrad 8:4.

Penalty proměnili: Klimsza, Vomáčka, Malík, Jedlička