Výsledek jako přes kopírák, na první gól se čeká

Sobota 13. září 2014 12.45

ČAFC Praha–Čechie Uhříněves 0:6 (0:5)
Sestava: Nikola Kranjčevič, Jan Patka – Otto Novotný, Josef Vomáčka, Michal Landík, Lukáš Listopad, Pavel Dosadil, Alan Mamudov – Luka Kranjčevič, David Bezděka, Aneta Pochmanová, Adam Krejzl, Kryštof Kopec, Šimon Hruška, Jiří Pavlík – Martin Müller, Tomáš Mašek velký
Žlutá karta: Nikola Kranjčevič

Pokud se týká hry po zemi, mohl to být otevřený duel. Jenže výšková převaha Čechie se začala brzy projevovat. První tři tutovky ještě nevyužila, v 10. minutě po rohu ovšem udeřila a okamžitě zvýšila na 2:0. Další šance Nikola zneškodnil a tutovku měl na druhé straně Martin, který pálil vedle. Střelu Anety hosté zblokovali a ani další Martinova šance gólem neskončila. Naopak Uhříněves do přestávky přidala další tři zásahy.

„Nějaká kvalita z naší strany tam je, ale málo pro tuto soutěž. Sbíráme zkušenosti do jara, pojďte se obouchat. Hlavně to chce dát gól, abyste se psychicky trochu chytli,“ přál si o přestávce trenér Martin Listopad.

Na začátku druhé půle Aneta s nebojácným Tofim naznačili, že naděje čafáků je v kombinaci po zemi. Soupeř se prosadil už jen jednou po nepřímém kopu uvnitř šestnáctky. Jinak se domácí zvedli, i když tolik šancí jako ve Střešovicích si nevytvořili. Nadějná byla třeba akce po ose PepaJíraHruša, jehož střelu gólman s námahou vyškrábl. Dalšímu snažení Uhříněvsi kluci odolali, ale sami se k vytouženému gólu nedopracovali. Ten pro ně zůstává cílem pro nejbližší zápas.

„Necháváte tam všichni všechno, ale nedokážeme trestat ani největší chyby soupeře. Druhý poločas už byl lepší, s ním i s přístupem můžeme být spokojení. Kritika patří jen jednotlivcům, není třeba možné otvírat si pusu na rozhodčího,“ poukázal Martin.