Sobota 2. října 2010 9.00

Motorlet Praha – ČAFC Praha 9:3 (5:2)

Sestava: Richard Kühnel – Jiří Švarc, Jeroným Bohdan, Pavel Dosadil – David Souček, Victor Ferreira, Martin Mandík (2+0), Marek Tůma (1+0), David Reinštein – Martin Rattay (0+2), Jitka Šnejdarová

Branky: 1. Mandík (odražený míč), 24. Mandík (Rattay), 31. Tůma (Rattay)

Kluci mají za sebou dalšího těžkého soupeře. A mohou jen litovat spousty vlastních chyb, kterými druhému týmu tabulky sami nahrávali. Jinak čafáci podali na Motorletu sympatický výkon a dokázali si, že i velkým favoritům dokážou v přeboru vstřelit góly. Navíc hned od první minuty vedli, domácí však skóre brzy otočili a zápas ovládli.

Začátek byl přímo ideální. Kluci hned prvním útokem vyvolali před brankou soupeře velký zmatek a Martin Mandík završil akci střelou do odkryté branky. V 7. minutě si hosté schrupli a Motorlet vyrovnal. Ještě chvíli se však hrála vyrovnaná partie, Ríša, Jirka a Jeroným vzadu odolávali, David Souček a Victor pálili těsně nad. Domácí pak však měli navrch, řadu gólů bohužel dali až příliš lehce. Čafáci přesto nepolevovali a těsně před přestávkou po vydařené akci Martinů snížili – Manďas využil Rattyho přihrávky. Jenže z protiútoku se trefil i Motorlet a uzavřel skóre poločasu na 5:2.

„Snažte se dál kombinovat a střelu si lépe připravit. Vidíte, že to jde. Šance ještě přijdou, ale musíte se probudit,“ nabádal tým na lavičce trenér Petr Mandík.

Motorlet patří k větším pražským klubům, které budou mít po reformách mládežnického fotbalu statut tréninkového centra. Získal některé děti z Řeporyj a Střešovic, takže vybírá sestavu z přibližně 25 hráčů, o něž se starají čtyři trenéři… Také další vydařená kombinace, na jejímž konci byla Markova gólová trefa, však ukázala, že čafáci mohli favorita potrápit mnohem víc. David Reinštein vybojoval roh, po němž Ratty trefil hlavou tyč, brankáře ohrozil ještě Pavel a v útoku si zahrála i Jitka. Domácí už hráli v klidu a stanovili konečné skóre na 9:3.

„Rozdíl ve skóre přitom mohl být mnohem menší. Dali jsme si minimálně pět čistě vlastních gólů,“ spočítal kouč Mandík.