Sobota 8. října 2011 13.00

ČAFC Praha–Loko Vltavín 2:1 (0:0)

Sestava: František Sedláček – Jan Sadílek, Tomáš Zmij, Matěj Votruba, Josef Vomáčka – David Reinštein, Matěj Putík, Antonín Kosina, Martin Sadílek – Pavel Dosadil, Jakub Přikryl, Lubomír Dusil

Branky: 37. Zmij (Putík), 52. Putík (Reinštein, M. Sadílek)

Byl to velký sobotní dvojboj. Áčko dospělých dopoledne porazilo béčko Vltavínu 4:1 a soupeře z Holešovic měli po obědě i naši mladší žáci. Oba soupeři měli své problémy. Hosté přijeli jen s osmi hráči, neměli tak nikoho na střídání. Domácí zase měli pár zraněných, a tak se Standa Sadílek musel chopit obinadel a obstřiku a činit se jako bratr-zdravotník.

Úvod zápasu byl oťukávací, pak si čafáci začali připravovat první šance. Tonda ideálně uvolnil Davida a jeho sólo zastavil až gólman, který o chvilku později uspěl i proti Tondovi. Závar přinesly první rohy, jenže i Vltavín hrozil a po jednom z brejků chytil Fanda tutový gól. Pepa se blýskl průnikem přes tři protihráče, ve 28. minutě pak Tomáš trefil hlavou po rohu břevno a Matěj Putík střelou zdálky tyč… Bezbrankové skóre první půle nakonec skluzem v poslední chvíli uhájil Matěj Votruba.

Druhý poločas začal přímo ideálně. Matěj Putík posunul míč na Tomáše, ten se do něj opřel a krásně ho poslal do horního růžku – 1:0. Kluci se navnadili, PavelMartinem vykombinovali šanci pro Davida, který zamířil těsně vedle. Po rohu znovu hlavičkoval Tomáš, v pádu se snažil o zakončení Kuba, do svých oblíbených soubojů se vrhal Luboš. Druhý gól se podobal tomu prvnímu – Martin vysunul Davida, ten utekl, ideálně odcentroval a Matěj Putík znovu efektně rozvlnil síť. „Čípak je to syn!?“ dmul se pýchou nezjištěný divák v hledišti… Jenže nikdo nemá mít nikdy nic za definitivní. Když už se zdálo, že kluci bezpečně směřují za třemi body, Vltavín hned po druhém gólu snížil a hrozil až do konce. Jeho snaze o vyrovnání naštěstí chyběla přesnost a klid, několikrát ztroskotal na majáku Honzovi a spol.

„Hodně bojovný, fyzický zápas. Ofenzivní část nebyla až tak špatná, ale někdy zbytečně zmatená. Očekávám, že naše útočné snažení bude přece jen kvalitnější a že krajní beci lépe udrží formaci. S nasazením jsem spokojený, mohli jsme dát i víc gólů,“ zhodnotil výhru trenér Hamed Nafarieh.