Zápas s Krčí kluci vůbec nezvládli a propadli

Zápas s Krčí kluci vůbec nezvládli a propadli

Pátek 29. dubna 2011 17.00

ČAFC Praha–Sparta Krč 0:12 (0:4)

Sestava: Otto Novotný – Pavel Dosadil, Radek Jedlička, Lubomír Dusil, Michal Landík – David Reinštein, Lukáš Hrdlička, Vítek Tuček, Robert Lácko, Daniel Burock – Jan Maršál, Matyáš Kunst, Patrik Trčka

Kdo viděl napínavou bitvu na Tempu, tentokrát čafáky nepoznával. Kluci zápas s Krčí totálně nezvládli a byli pro soupeře snadným soustem. Spartě se tak povedla drsná odveta za podzimní porážku 1:5 na vlastním hřišti. Domácí za soupeřem ve všem zaostávali a ani s bojovností a nasazením to nepřeháněli… Soupeř měl jen jednoho hráče na střídání, přesto klukům uštědřil nejvyšší jarní porážku.

Zápas tentokrát neměl tak velkou příchuť derby jako dřív. Z exčafáků nastoupili za Krč jen Marek Tůma a Martin Mandík, ostatní podle dohody klubů hrát nemohli. Prakticky jediná šance domácích přišla již v 6. minutě. Honza se vrhl na zteč a byl faulován, rozhodčí však penaltu neodpískal. Sparta přešla do rychlého protiútoku a právě Marek ho zakončil prvním gólem… Druhou trefu hosté přidali po rohu a třetí Martin po dorážce. Do přestávky stihli ještě jeden gól zdálky.

„Pánové, to je bída… Jsme daleko od hráčů a ještě jsme vůbec nevystřelili,“ vyčítal klukům o přestávce trenér Martin Listopad. „Vůbec tam nebyla bojovnost. Proč do toho nejdete hned od začátku!?“ přidával se jeho kolega Martin Hornok.

Jenže druhá půle byla ještě horší než ta první… Patrik v úvodu zakončoval přečíslení čtyři na jednoho, jinak byli čafáci prakticky bez nároku. Otto několik šancí vyřešil, ale skóre stejně hrozivě narůstalo. Oslabená Krč nakonec klukům nasázela víc gólů než Viktorka, Bohemka, Slavia či Motorlet.

„Na tréninku si děláte ze všeho srandu a kopete se za uši. V zápase přijde to samé a je to trapné… Bez pohybu, bez přihrávek, prostě hrůza! Takhle přece hrát nechceme,“ kriticky hodnotil kouč Listopad. „Jsem zklamaný. Člověk tomu dává hodně energie a kluci pak předvedou tohle…“ posteskl si kouč Hornok.