18. 10. 2009

Pátek 16. října 2009 17.00

SK Újezd Praha 4–ČAFC Praha B 5:0 (3:0)

Sestava: Lukáš Trávníček – Radek Jedlička, Richard Malík, David Souček – Pavel Dosadil, David Reinštein, Victor Ferreira, Lubomír Dusil, Richard Kühnel – Jitka Šnejdarová, Matyáš Kunst

Těsně před dalším důležitým zápasem nastala velká kádrová kalamita. Ze základní sestavy onemocněli Marek, Pepa a David Vávra, hned na začátku utkání navíc musel odstoupit i nakopnutý Radek. Oslabený tým začal srdnatě, ale na soupeře s pěti hráči ročníku 1999 nestačil. Újezd nám tak připravil nejtěžší mistrovskou porážku od 7. června 2008, kdy čafáci prohráli v I. třídě s Viktorkou Žižkov 2:8.

Za nevlídného počasí se museli kluci brodit ke hřišti nánosy bláta a v šatně zjistili, že David Souček přijel bez kopaček. Střelky mu naštěstí včas dorazily, a tak mohl jako první ohrozit soupeřova brankáře. Úvod zápasu vypadal nadějně, začali jsme náporem, domácí však po rohu trefili tyč. Na jejich straně byla velká zbraň – rychlé brejky. Z nich dali v 8. a 10. minutě dva góly. První velkou šanci hostí měla Jitka, brankáře neprostřelil ani Pavel a v další tutovce Matyáš. Na druhé straně měl hodně práce Lukáš, ale odolával, a tak i Ríša Malík a Luboš mohli po levé straně zakládat naše akce. Bohužel jsme však inkasovali ještě jednou a Pavel těsně před přestávkou trefil jen tyč.

„Není to až tak špatné. Na to, jak jsme oslabení, hrajete dobře. Ve druhém poločase se může všechno ještě otočit,“ povzbuzoval tým v kabině trenér Josef Vomáčka.

Po přestávce ještě naděje opravdu žila. Těsně vedle pálili Victor i David Reinštein. Další závar vznikl po přímém kopu Davida Součka a Ríša Kühnel připravil dobrou pozici pro Victora. Gól jsme ovšem nedali, zatímco důraznější a nebezpečnější domácí přidali dva další. V závěru už to tedy byl marný boj.

„Vrátíme jim to doma, až budeme kompletní. Je to škoda, dalo se tady hrát, ale za této situace málokterý z kluků nastoupil na svém obvyklém místě,“ litoval trenér Vomáčka.

Penalty se nekopaly, kluci se rychle běželi ohřát.