Čtvrtek 18. září 2008 17.30, hráno na 3x20 minut

ČAFC Praha–SK Benešov 4:3 (1:1, 0:1, 3:1)

Sestava: Lukáš Trávníček – Jakub Nesvadba, Josef Vomáčka – Pavel Dosadil, Michal Nussbauer, Richard Malík, Marek Tůma – David Vávra

David Reinštein, Tomáš Fortelka, Jakub Peták, Victor Ferreira, Jitka Šnejdarová, Lubomír Dusil, Vojtěch Kostkan

Branky: 10. Vávra (Nussbauer), 45. Vávra (Tůma), 49. Vávra (Nussbauer), 52. Nussbauer (Vávra)

Přátelský zápas čafáky náležitě prověřil. Soupeři měli co odvádět – na květnovém Turnaji klokánků s Benešovem remizovali 1:1 a protivník je odsunul na třetí místo v základní skupině.

Vzhledem k absenci stabilních obránců byl zápas především prověrkou stoperů Jakuba Nesvadby, Pepy a později Ríši. Obrana začala jistě a David Vávra otevřel skóre. V poslední minutě první třetiny Benešov z brejku vyrovnal, takže Lukášova neprůstřelnost po 234 minutách skončila. „Škoda, šancí jsme měli na vedení 3:0… Stopeři hrají moc dobře,“ hodnotil trenér František Kříž.

Druhá část se nepovedla, soupeř se ujal vedení 2:1. V závěrečném dějství však domácí udrželi neporazitelnost v nové sezoně. Markovu akci dokončil David Vávra a míč doskákal do sítě. O čtyři minuty později pak Michalovu akci korunoval znovu David Vávra a stejně jako proti Junioru zaznamenal tři branky – je to prostě nový Pan Hattrick. A to ještě nebyl konec, Pavel vysunul útočníky a skóroval i Michal. Podařený obrat podpořili také Jitka, Tomáš, David Reinštein, Jakub Peták, Luboš, Victor a Vojta, takže hosté stačili v posledních vteřinách už jen snížit.

„Zkusili jsme si některé nové alternativy a nakonec se projevila naše lepší fyzická kondice,“ pochvaloval si trenér Kříž.

Penalty ovládli Středočeši, Benešov je vyhrál 8:4.

Penalty proměnili: Malík, Vávra, Fortelka, Dosadil