Čtvrtek 4. června 2009 17.30, hráno na 3x15 minut

SK Kostelec u Křížků–ČAFC Praha 1:1 (1:0, 0:0, 0:1)

Sestava: Lukáš Trávníček – Pavel Dosadil, David Vávra, Antonín Kosina, Richard Malík – Jitka Šnejdarová, Josef Vomáčka, Victor Ferreira, Matěj Putík, Marek Tůma, Patrik Hozák – David Reinštein, Samuel Heller

Branka: 35. Vávra (Vomáčka)

Sezona se blíží ke konci a vzhledem k avizovaným absencím v kádru si kluci vyzkoušeli nové varianty sestavy v přátelském utkání proti soupeři složenému ze tří ročníků.

Utkání nezačalo šťastně, prudký přímý kop soupeře srazil Pavel již ve 4. minutě za záda Lukáše. Čafkou to však neotřáslo a celou první třetinu vytrvale bušila na vrata domácí obrany. Po akcích Marka s Pepou se do zakončení dostali Victor, Jitka, Matěj, David Reinštein i Patrik. Ofenzívu podporovala i nově složená obranná dvojice, Pavel předvedl vydařený průnik a David Vávra střelou zdálky jen těsně minul. Podobně si v obraně vedli také Tonda s Ríšou, vpředu bojoval Sam.

„Nevadí, že prohráváme, tlačíme soupeře celých patnáct minut. Jen nebuďte zbrklí a kombinujte, gól určitě dáme,“ nabádal kluky trenér Josef Vomáčka.

V dalším průběhu utkání stály za pozornost třeba Markovy úniky po křídle, Victorova střela do břevna či Ríšovo sólo přes půl hřiště. Vyrovnání přišlo ve třetí třetině, pět minut po druhé přestávce se o ně po akci Pepy postaral střelec David Vávra.

Došlo i na penaltový rozstřel, ale v něm čafáci podruhé v krátké době zcela selhali a prohráli ho 0:4. Nepomohlo ani, že trenér vypsal pro úspěšného střelce prémie v podobě bonbónu. „Nevadí, sním bonbóny sám... Hlavně že jsme si vyzkoušeli věci, které jsme si před závěrem soutěže vyzkoušet potřebovali,“ zhodnotil kouč Vomáčka.