Třetí třetina znovu přinesla nápor a remízu s Háji

1. 9. 2010

Úterý 31. srpna 2010 15.30, hráno na 3x25 minut

Háje–ČAFC Praha 5:5 (3:0, 1:2, 1:3)

Sestava: Martin Mandík – Pavel Dosadil, Marek Tůma, Jiří Švarc, Lubomír Dusil – Jeroným Bohdan, Radek Jedlička, Victor Ferreira (1+0), David Reinštein – Josef Vomáčka, Martin Rattay (3+0), Jitka Šnejdarová, David Souček (1+1), Matyáš Kunst

Branky: 40. Rattay (Souček), 45. Rattay, 58. Rattay, 68. Souček, 69. Ferreira (odražený míč)

Tradice byla dodržena, kluci sehráli s Háji další zápas s vyrovnaným výsledkem. Vždyť červnový vzájemný duel na Eon Cupu musely rozhodnout až penalty. Zároveň čafáci navázali na zvyklost ze soustředění a pořádně ožili až v přidané třetí třetině. Během ní znovu smazali manko, které bylo v jednu chvíli až čtyřgólové…

Generálka na přebor se odehrála „u Fortelků“ se známým soupeřem, s nímž se čafáci často utkávají na turnajích nebo v přátelských zápasech. Zatímco před dvěma měsíci kluci dvakrát vedli a Háje dvakrát vyrovnaly, tentokrát byl scénář opačný. Domácí měli od začátku navrch, ve druhé třetině vedli již 4:0 a ve třetí ještě 5:2. Nápor čafáků se však ke konci znovu dostavil a výsledkem byla remíza 5:5.

„V závěru utkání jsme podali zlepšený výkon, v první části byli lepší domácí. Klasika – zase nám patřila až třetí třetina. Jako by nám docházely síly v první a druhé třetině, ale rozhodně ne ve třetí…“ kroutil hlavou trenér Petr Mandík. „Nešla nám kombinace, vyrovnání bylo šťastné,“ dodal ještě.

Penalty vyhrála Čafka 10:6, penalty proměnili: Tůma, Šnejdarová, Dosadil, Bohdan, Dusil, Jedlička, Souček, Reinštein, Ferreira, Vomáčka