Středa 8. října 2008 16.00

FK Admira Praha–ČAFC Praha 3:0 (1:0)

Sestava: Zach, Pfeifer (oba Admira) –Nesvadba, Jedlička –  Dosadil, Nussbauer, Malík, Tůma –Vávra

Reinštein, Peták, Šnejdarová, Ferreira, Hozák, Dusil

Pro další prověrku s účastníkem přeboru se kluci vypravili na dobře známé hřiště do Kobylis. Soupeř, který v naší věkové kategorii patří k nejlepším v Praze, byl pro čafáky velkým soustem. Přesto na půdě favorita nepropadli a pořádně si nacvičili především odolávání trvalému tlaku protivníka.

Čafka se vrhla do boje bez některých opor a s vypůjčenými brankáři, kteří se proti svým spoluhráčům nejednou vytáhli. Admira začala očekávaným náporem, takže klukům kynula naděje hlavně z brejků. Třeba když Pavel vysunul Davida Vávru nebo Michal utekl po křídle a nebezpečně odcentroval. Nejvíc se činil Radek v obraně, sekundoval mu Jakub Nesvadba i Ríša. Domácí šli po rohovém kopu do vedení, odpovědí byla šance po souhře Jakuba PetákaDavidem Reinšteinem. Na křídlech se snažili favorita zaměstnat Marek a Jitka.

„Nebojte se míče, mohli jsme dát gól… Soupeř je silný a nadupaný, ale vy také nehrajete špatně. Jen mi nikdo nesmí říkat, že v přáteláku nebude skákat do střel,“ burcoval mužstvo o přestávce trenér František Kříž. „Nenechte se odstrčit, loni jsme se celý rok učili souboje jeden na jednoho,“ dodával jeho kolega Radek Jedlička.

Brzy po zahájení druhého poločasu přidala Admira gólovou pojistku. Snížit mohl Radek, který zblízka trefil brankáře. Prostor dostali i další hráči, Victor v záloze a PatrikLubošem v útoku. Minutu před koncem domácí uzavřeli skóre na 3:0.

„Chyběli nám tři stabilní hráči, přesto většina týmu bojovala. Fotbal musí bolet, však máme několik pokopaných,“ sčítal v šatně šrámy kouč Kříž.

Penalty vyhrála Admira 10:6.

Penalty proměnili: Nussbauer, Vávra, Dosadil, Peták, Nesvadba, Malík