Bronz nám unikl v nastavení

1. 3. 2008

Na dalším turnaji ročníků 2000, pořádaném ABC Braník v Dobřichovicích, se utkalo sedm pražských týmů systémem každý s každým. Hrálo se se čtyřmi hráči v poli, hrací doba 11 minut. Zlato z posledního turnaje jsme přijeli obhajovat s devíti hráči, které trenéři pravidelně střídali.

ČAFC – Real 6:0. Míšův gól v první minutě po Ráďově přihrávce předznamenal vývoj zápasu. O dvě minuty nato si oba kluci role vyměnili a v 5. minutě přidala svou první trefu Jíťa po přihrávce Tomáše – 3:0. Golejáda pokračovala, když se v průběhu dalších dvou minut trefili Kuba a ještě dvakrát Míša. Čisté konto jsme udrželi také díky bravurnímu Lukášově zákroku v závěru zápasu. Po zápase byli trenéři spokojeni s výsledkem, méně již s hrou. „Víc si nahrávejte!“, zněl jasný pokyn do dalších bojů.

ČAFC – Sparta 2:3. Skóre otevřel hned v první minutě opět Míša, když samostatný únik po levém křídle zakončil prudkou přízemní střelou – 1:0. Soupeř ale hned minutu nato vyrovnal krásnou bombou do šibenice, a v 5.minutě se dokonce ujal vedení gólem s přímého kopu – 1:2. Stejným způsobem mohl odpovědět Kuba, ale jeho bomba z poloviny hřiště těsně minula levý horní roh sparťanské branky. Vyrovnání jsme se tak dočkali až v 10.minutě, když Pepa skvěle uvolnil Ráďu – 2:2. V závěru nám dal soupeř příležitost rozhodnout, když ho rozhodčí kvůli špatnému střídání poslal do tří. Naši kluci si ale v přesilovce tlak nevytvořili, naopak oslabení sparťané nás uzamkli na naší polovině a v posledních vteřinách hry vstřelili po rohu rozhodující branku – 2:3.

ČAFC – Přední Kopanina 0:3. Náš nejhorší výkon na turnaji, soupeř měl po celý zápas více ze hry a v pětiminutových intervalech trestal náš neurovnaný výkon góly. Světlým okamžikem byla krásná střela Tomáše, které skončila na břevně soupeřovy branky. Sen o obhajobě zlata se definitivně rozplynul, a místo na pomyslné „bedně“ nám mohl zajistit již jen stoprocentní zisk ve zbývajících třech zápasech.

ČAFC – Vršovice 2:1. Zápas byl dlouho vyrovnaný, skóre otevřel až v 7.minutě Radek po spolupráci s Davidem. O minutu později přidal David druhý gól, ale soupeř hned minutu nato snížil na 2:1. Krásné sólo potom předvedla Jíťa, ale brankář Vršovic byl na místě, a tak jsme se o tři body museli strachovat až do konce zápasu. Několikrát nás podržel Lukáš v brance, a naděje na bronz tak stále žila. V dalším zápase musíme ale bezpodmínečně porazit silný Motorlet.

ČAFC – Motorlet 2:2. Do vedení nás poslal opět hned v 1.minutě Míša po přihrávce Kuby – 1:0. V 8.minutě soupeř vyrovnal, ale hned nato poslal Pepa dopředu Jíťu, která předvedla fotbalovou parádu – 2:1. Motorlet se potom netrefil z přímého kopu, a když už to vypadalo, že vítězství uhájíme, dostal soupeř již po skončení normální hrací doby ještě možnost kopat roh. Zahrál ho špatně, ale sudí ho nechal opakovat. Druhý pokus se již vydařil pro soupeře lépe a míč nešťastně skončil v Lukášově brance. A tak se naše naděje na bronz rozplynula půl minuty po skončení normální hrací doby tohoto dramatického zápasu.

ČAFC – Braník 4:0. Braník přivezl kluky o rok mladší, a tak bylo naší povinností vyhrát. Po neplodném úvodu kopal ve 4.minutě Pepa roh, sám si naběhl na odražený míč a rutinérsky zavěsil – 1:0. Minutu poté získal Kuba ve spolupráci s Pepou míč, k němu se dostal Míša – 2:0. V 6.minutě se k Míšovi seběhli dva hráči soupeře, ten poslal míč napříč hřištěm na volnou Jíťu a ta se dnes potřetí trefila – 3:0. Skóre uzavřel minutu před koncem po Pepově autu Ráďa. Byla to dnes už třetí Pepova gólová nahrávka, čímž se stal naším nejlepším nahrávačem na tomto turnaji.

Dnes jsme sice jako jediní dokázali potrápit Spartu, ale do kolen nás srazil nezvládnutý zápas s Kopaninou a gól obdržený v nastavení v zápase proti Motorletu. Po sérii čtyř medailových umístění se tentokrát vracíme domů bez medaile.

7. Braník          3:23      0

Sestava (Góly+nahrávky): Lukáš Trávníček – Ríša Malík, Pepa Vomáčka (1+3), Tomáš Fortelka (0+1), Kuba Nesvadba (1+1) – Radek Jedlička (4+2), Michal Nussbauer (6+2), David Vávra (1+2), Jitka Šnejdarová (3+0)

Náhledy fotografií ze složky Dobřichovice 10.2.