Čafáci s Podolím jako Sparta v Liverpoolu

27. 2. 2011

Čafáci s Podolím jako Sparta v Liverpoolu

Sobota 26. února 2011 14:20

Zimní ligu na Hájích sice kluci zakončili bez bodu, se soutěží se ovšem rozloučili nejlepším výkonem. Nabízí se tak srovnání se čtvrtečním vystoupením Sparty v Liverpoolu. Také čafáci proti favoritovi dřeli, hráli s ním jako rovný s rovným a nakonec po jediném gólu podlehli 0:1. „Konečně mohu být spokojený s prakticky celým zápasem,“ pochválil kluky trenér Martin Listopad.

ČAFC Praha–Slavoj Podolí 0:1 (0:0)

Sestava: Richard Kühnel – Pavel Dosadil, Radek Jedlička, Michal Landík – Jan Koutský, Lukáš Listopad, Jan Volenec, David Reinštein, Filip Horváth, Patrik Trčka, Matyáš Kunst, Lubomír Dusil, Cyril Popek, Václav Haken

Čafáky čekal stejný soupeř, s nímž na závěr podzimu v přeboru remizovali 1:1. Znovu se ukázalo, že Podolí, které má v zimní lize vyrovnanou bilanci 2 výhry, 2 remízy a 2 porážky, dokáže sehrát zápasy, v nichž kralují obrany a moc branek nepadá.

Kluci hráli s chutí a v první půli předvedli velmi dobrý výkon. Kromě břevna, které Podolí trefilo, drželi soupeře na uzdě. Pozorně bránili a sami si vytvořili několik šancí. Po Pavlově pasu zakončoval David, po rohových kopech se ukázali hlavičkáři Michal a Radek, příležitost přehodit gólmana do opuštěné branky měl Kouťa. Ve středu pole se statečně bili LisťaHonzou, takže utkání bylo velmi nadějné.

„Je to hratelné, tak pojďte ještě víc běhat a zkusit dát nějaký gól. Těžko se dostáváme dopředu, o to přesnější balony si tedy musíme dávat,“ povzbuzoval tým o přestávce trenér Listopad.

Ve druhé půli Podolí ještě víc přitlačilo, Ríša v brance však všechny míče sbíral. Nebezpečný brejk měl Horvi, přehazovat brankáře mohl Matyáš. Útočnou snahu podpořili Patrik a Cyrda, na krajích se zapojili Luboš a Vašek. Nakonec rozhodl sporný okamžik ve 38. minutě. Soupeřův útočník způsobil postrčením srážku dvou našich obránců a jeho spoluhráč využil volného prostoru ke vstřelení jediného gólu…

„Konečně mohu být v zimní lize spokojený s prakticky celým zápasem. Někteří už tahali nohy za sebou, ale snažili se dál. Jenom škoda, že v útoku kazíme přihrávky a nejsme schopní se tam dostat. To nás pak stojí síly i zápas. Jinak jsem spokojený,“ hodnotil kouč Listopad. „Tak, tak, až budeme mít přesné přihrávky, budeme je všechny řezat,“ dodával s úsměvem jeho kolega Oldřich Koutský.

Penalty (4:7) proměnili: Popek, Reinštein, Dusil, Kühnel