31. 8. 2009

Neděle 30. srpna 2009 9.00, hráno na 1x18 minut

Turnaj ČAFC starší přípravky – 2. místo

Sestava: Lukáš Trávníček (0+1) – Radek Jedlička (1+0), Richard Malík – David Souček (0+1), Pavel Dosadil (2+1), Josef Vomáčka (1+0), Victor Ferreira (1+0), Marek Tůma (1+1), Lubomír Dusil, Patrik Hozák – David Vávra (1+1), David Reinštein (2+1), Matyáš Kunst (1+0), Jitka Šnejdarová

Zatracená Točná. Kdyby přijela, jak slíbila, mohly se našim klukům houpat na krku zlaté medaile. Základní část „každý s každým“ domácího turnaje pro starší přípravky totiž bez porážky vyhráli a to mělo podle původních propozic na celkové vítězství stačit. Přibyly však ještě zápasy o umístění a ve finále už čafáci podlehli o rok starší Viktorce Žižkov. I tak je druhé místo v turnaji vypsaném pro ročník 1999 skvělým úspěchem.

ČAFC B–ČAFC A 1:0

Branka: 8. Dosadil (Reinštein)

„Tati, mně vypadl zub,“ hlásil na začátku zápasu Pepa na střídačku. Asi to bylo dobré znamení pro celý turnaj. Kluci své starší kolegy zaskočili a od vítězství v derby se odrazili do dalších zápasů. V polovině utkání nacentroval Victor, David Reinštein míč sklepl a Pavel završil rychlou akci vítěznou trefou.

ČAFC B–Dolní Počernice 4:0

Branky: 4. Jedlička (Tůma), 6. Reinštein (Dosadil), 13. Vomáčka, 16. Kunst

Kluci brzy ukázali, kdo je na domácím trávníku pánem. Skóre otevřel hlavou Radek po Markově rohu. Pojistku pak po brejku připojil David Reinštein. Trenéři tak mohli na různých pozicích vyzkoušet všechny hráče. Po chybě soupeře skóroval Pepa a další akce podpořili i Luboš, Patrik a Jitka. Soupeř byl pod tlakem a další jeho hrubku potrestal Matyáš svým prvním gólem za Čafku. „Jasné vítězství, ale je to pořád moc udřené. Bojovnost nestačí, chceme hrát i kombinační fotbal,“ nabádal tým trenér Josef Vomáčka.

ČAFC B–SK Třeboradice 4:1

Branky: 10. Reinštein (Trávníček), 12. Ferreira (Souček), 13. Tůma (sam. akce), 17. Dosadil (Vávra)

Jako by se Lukáš naštval, že v 5. minutě po brejku inkasoval jediný gól v základní skupině. Později dlouhým výkopem vyslal na zteč Davida Reinšteina a ten začal velký obrat. Po rohu Davida Součka se trefil Victor a svůj tradiční průnik po křídle korunoval gólem také Marek. To už soupeř nestíhal a Pavel po akci Davida Vávry uzavřel skóre.

ČAFC B–Viktoria Žižkov 0:0

Vrchol základní části přinesl velkou bitvu se šancemi na obou stranách. Viktorka hrozila závary po nátlakových akcích, čafáci odpovídali rychlými brejky. RadekRíšou bránili spolehlivě, příkladně bojoval i celý tým před nimi, a tak si Lukáš připsal další nulu. Kluci si znovu dokázali, že se starších soupeřů nemusejí bát.

ČAFC B–Sokol Kolovraty 1:0

Branka: 10. Vávra (přímý kop)

Žádná kanonáda to nebyla, čafáci však měli celý zápas pod kontrolou. Jejich převahu korunoval jedinou trefou David Vávra, který byl ze střídačky vyslán na přímý kop a svůj úkol střelou přes brankáře splnil. Kluci tak v základní části obsadili první místo, čekalo je však velké finále na 2x15 minut s Viktorkou.

Pořadí po základní části: 1. ČAFC B 13, 2. Viktoria Žižkov 10, 3. ČAFC A 10, 4. Kolovraty 7, 5. Třeboradice 3, 6. Dolní Počernice 0.

ČAFC B–Viktoria Žižkov 0:2

Proměněná penalta ze 4. minuty určila ráz finále. Ovšem čafáci se nedali, do přestávky měli tři velké šance. Neproměnili je, naopak soupeř zvýšil na 2:0. „Nebudeme jen odkopávat balony. Prohráváme jen o dva góly, budeme si také přihrávat,“ burcoval tým o přestávce kouč Vomáčka. Kluci ho vyslyšeli a favorit s nimi měl ve druhém poločase velké starosti. Domácí útočili, došli si pro penaltu, ale výborný gólman ji Davidu Součkovi chytil. Skóre se už nezměnilo, čafáci se však za statečný boj dočkali potlesku diváků

Zápasy o umístění – o 5. místo: Třeboradice–D. Počernice 4:0, o 3. místo: ČAFC A–Kolovraty 3:0, finále: Viktoria Žižkov–ČAFC B 2:0.

„Turnaj proběhl bez jediného konfliktu, a to už se dnes tak často nevidí,“ pochvaloval si sekretář David Kopec vydařenou akci, která se snad na Čafce dočká i dalších ročníků. Nás může těšit, že kluci se těsně před startem mistrovské sezony v konkurenci starších mužstev vytáhli. „Vidíte, že se nemusíte bát, moc se mi to líbilo,“ konstatoval trenér Radek Jedlička při dělení kořisti. David Souček si navíc odnesl cenu pro nejlepšího slalomáře turnaje, nejlepším hráčem mužstva byl vyhlášen Victor.