Drama se zlatým koncem

22. 2. 2008

Turnaj ročníků 2000, který pořádalo FC Tempo v Modřanech, se hrál za účasti šesti týmů systémem každý s každým. Hrálo se se čtyřmi hráči v poli, hrací doba 13 minut. Přijeli jsme s devíti hráči, a tak trenéři mohli pravidelně střídat dvě kompletní čtyřky.

ČAFC – Tempo 2:1. Skóre otevřel již ve 2.minutě dorážkou zblízka Mára. Kluci potom přenechali iniciativu soupeři a v 8.minutě přišel trest v podobě vyrovnání. Vítězství nám nakonec zajistil až minutu a půl před koncem Ráďa, který celý zápas neúnavně zaměstnával obranu soupeře. Kluci se v průběhu zápasu ještě trochu rozkoukávali, a za šťastné vítězství mohou děkovat také bezchybnému Lukášovi v brance.

ČAFC – Most 0:2. Důrazně hrající soupeř se ujal vedení už ve 3.minutě, a druhý gól přidal hned o 2 minuty později nechytatelnou střelou do šibenice. V průběhu zápasu musel odstoupit Lukáš, poté co ho útočník soupeře bolestivě „dohrál“.  Zápas poté bezchybně dochytal Ráďa. V posledních vteřinách mohl Míša snížit, ale jeho dalekonosný lob brankář Mostu s námahou vytlačil nad břevno. Prohra s kvalitním soupeřem v tvrdém zápase nás nemusela tolik mrzet, protože kluci přes nepříznivý vývoj zápasu bojovali až do konce.

ČAFC – Příbram 1:0. V napínavém, krásném zápase s kvalitním, fyzicky výborně připraveným soupeřem jsme si vytvořili hodně brankových příležitostí, ale stav byl dlouho nerozhodný. Rozuzlení přišlo až 20 vteřin před koncem. Míša utekl po pravém křídle, přehodil vybíhajícího gólmana, a mohl slavit svůj první gól v dresu ČAFky – 1:0.

ČAFC – Modřany 1:0. V 7.minutě házel Kuba aut, David se uvolnil, přihrál Míšovi a ten nás poslal do vedení – 1:0. Naše další šance zůstali neproměněny, ale skórovat mohl i soupeř. Jeho největší šanci zlikvidoval v 10.minutě Pavel, když v poslední chvíli vykopl míč z prázdné branky.

ČAFC – Čelákovice 2:1. Výhra v posledním zápase by nám zajistila minimálně stříbro. Skóre otevřel ve 2.minutě Ráďa, když přízemní střelou z pravé strany překvapil gólmana soupeře. V 5.minutě jsme ale po chybě obrany inkasovali. V 9.minutě přišlo rozuzlení: Míša se uvolnil ve středovém kruhu, poslal do samostatného úniku Ráďu, a ten potvrdil pověst kanonýra – 2:1. Zápas jsme až do konce měli pod kontrolou, a těsně před koncem mohl Radek ještě přidat třetí gól. Stříbro jsme tedy měli v kapse, ale jedno drama mělo ještě přijít.

V následujícím zápase nás totiž bodová ztráta Mostu proti Příbrami mohla posunout na první příčku. Výborně hrající Most měl více ze hry, ale Příbram dlouho hájila bezbrankový stav. Bohužel jen do 10.minuty, kdy nás vedoucí branka Mostu vrátila zpátky na 2.místo. V předposlední minutě ale Příbram srovnala, a poté přežila i jeho závěrečný zoufalý tlak!

Z Modřan si tedy vezeme zlato! Všem našim hráčům patří poděkování za zodpovědný, kolektivní a bojovný výkon.