Drtiči neměli slitování a nasázeli jedenáct gólů

4. 2. 2013
Neděle 3. února 2013 13.00
ČAFC Praha–Loko Vltavín 11:0 (3:0)
Sestava: Jan Patka – Lukáš Hrdlička, David Reinštein, Michal Landík, Pavel Dosadil – Adam Krejzl, Aneta Pochmanová, Jan Volenec, Jiří Pavlík – Martin Müller
Branky: 4. Pochmanová (chyba obrany), 23. Pochmanová (chyba obrany), 32. Volenec (Pochmanová), 44. Müller (Reinštein), 48. Landík (Müller), 51. Müller (Reinštein), 56. Müller (Landík), 58. Volenec (Pavlík), 61. Hrdlička (Pavlík), 64. Reinštein (Landík), 66. Volenec (chyba obrany)

V půlce října čafáci porazili Vltavín 5:0, což pro ně byla první výhra v přeboru. Je potěšitelné, že za čtvrt roku udělali velký krok vpřed. Poté, co Újezd ve středeční předehrávce porazil Vršovice a potvrdil tak své vedení v zimním turnaji, kluci koukají nejen na získané body, ale také na skóre. A proti Vltavínu to zvládli skvěle. Skóre brzy otevřela Aneta, která zachytila rozehrávku a přesně zakončila. Jenom škoda, že několik dalších šancí zůstalo nevyužito, čafáci si v té pasáži zvykali na mimořádně vysokého brankáře soupeře. Toho překonala zase až Aneta, která okopírovala první gólovou akci. Po obléhání branky pak převahu korunoval Honza Volenec.

„Vršovice nám nepomohly, takže potřebujeme i navýšit skóre. Musíme chodit do zakončení ve větším počtu a dát co nejvíc gólů. Budeme tedy hrát už jen na dva obránce,“ plánoval o přestávce trenér Martin Listopad. „Zdá se, že soupeř už nemůže. Technicky ho přehráváme, ale chybí nám finále. Mohli jsme dát už šest, sedm gólů – tak je dáme teď,“ dodával jeho kolega Jiří Pavlík.

Jeho přání se stalo dokonale splněným rozkazem! Honza Patka v brance mrznul a zahříval se jen rozehrávkou. V úvodu druhé půle byli čafáci ještě příliš zbrklí, brzy je však uklidnily trefy Martina a Michala. To už bylo s Lokotkou zle a Martin v rozpětí pěti minut završil hattrick – jako nejlepší střelec týmu už dal v turnaji 11 gólů. Adamovy výpady ze strany či Pavlův nájezd středem zůstaly bez efektu, trefovali se však i další. Jíra si rychle připsal dvě asistence – přihrál Honzovi a pak i Hrdlovi, který korunoval velké sólo přes celé hřiště. Velkou partii sehrál David, který se přesunul z obrany do zálohy a začal útočit jako zamlada… Právě on po sóle vstřelil jubilejní desátý gól, o trefu jedenáctou se pak postaral Honza, který se tak hattrickem vyrovnal Martinovi.

„Moc se mi to líbilo, škoda jen, že začátek první půle nám nevyšel lépe střelecky. Soupeř fyzicky odpadl, dělali jste si s ním, co chtěli. Nejlepším hráčem byl David, který bránil, útočil i zakončoval. Sami vidíte, jak jste se od podzimu tréninkem, pílí a svou hrou zlepšili. Když v tom budete pokračovat, budou všichni spokojení,“ pochvaloval si kouč Listopad, jehož slova dokreslila další vítězná děkovačka se spokojenými rodiči.