Eon Junior Cup: Desáté místo v testu na přebor

22. 6. 2010

Eon Junior Cup: Desáté místo v testu na přebor

Neděle 20. června 2010 9.00, hráno na 1x15 minut

Silně obsazené pražské finále Eon Junior Cupu 2010 čafáci v Horních Počernicích nedobyli. V konkurenci především přeborových týmů si otestovali, co je po prázdninách čeká. Za předními týmy obsadili desáté místo a poznali, že v přeboru narazí na kvalitu, tempo a důraz soupeřů, na něž zatím nejsou zvyklí. V přeboru je tedy čekají nejen atraktivní zápasy, ale také hodně práce.

Sestava: Richard Kühnel – Jiří Švarc, Radek Jedlička (1+0), Pavel Dosadil (0+1), Jeroným Bohdan – David Souček, Josef Vomáčka, Martin Mandík (1+0), Victor Ferreira, Martin Rattay (2+1), Marek Tůma (0+1), Lubomír Dusil, Matyáš Kunst

ČAFC Praha–ABC Braník 0:2

Turnaj jsme zahájili i se čtyřmi posilami z Vršovic. První zápas byl dlouho vyrovnaný, rozhodlo až nedorozumění mezi našimi obránci v 10. minutě a hned poté chyba při rohovém kopu. Naopak několik rychlých akcí či rohů čafáci nevyužili. „Nebyli jsme horší, ale prohrávali osobní souboje a méně si věřili s míčem. Byli jste na soupeře moc hodní, to už nejde,“ nabádal kluky trenér Josef Vomáčka.

ČAFC Praha–Slavoj Podolí 0:0

Kluci měli chvílemi více ze hry, ale když soupeř zahodil penaltu, museli být rádi za bezbrankovou remízu. „Bojovnost už byla mnohem lepší než v prvním zápase,“ pochválil kouč Vomáčka.

ČAFC Praha–Bohemians 1905 0:1

Velká škoda, že kluci neudrželi remízu i s klokany. Bod s pozdějším vítězem turnaje, který třeba v semifinále smetl Viktorku 8:0 a ve finále Admiru 5:0, byl velmi blízko – jediný gól padl minutu před koncem… Čafáci se hnali ve větším počtu do útoku, ztratili však míč a sami inkasovali. „Bohemku jsme zaskočili některými rychlými akcemi. Už to chce dát gól, ať neskončíme poslední,“ přál si trenér Vomáčka.

ČAFC Praha–Neratovice-Byškovice 1:2

Branka: 1. Rattay (Dosadil)

Tenhle zápas si kluci prohráli sami. Hned od první minuty vedli, jenže vedení neudrželi. První gól inkasovali po rohu a druhý do prázdné branky poté, co přestali hrát a marně čekali na přerušení hry.

ČAFC Praha–Meteor Praha 1:0

Branka: 7. Jedlička (Tůma)

Alespoň duel o předposlední místo ve skupině Čafka zvládla, již tradičně jí pomohla přesně sehraná standardka.

Skupina I: 1. Bohemians 11, 2. Braník 10, 3. Neratovice 10, 4. Podolí 5, 5. ČAFC 4, 6. Meteor 1.

Skupina II: 1. Admira 13, 2. Viktoria Žižkov 12, 3. Tempo 6, 4. Újezd n. L. 5, 5. Háje 4, 6. Milovice 1.

ČAFC Praha–Háje-SOS 2:2 (1:1), penalty 2:3

Branky: 12. Mandík (Rattay), 16. Rattay (samostatná akce), penalty: Rattay, Mandík

V utkání o 9. místo, které se už hrálo na dva poločasy, kluci dvakrát vedli, ale ani to jim na výhru nestačilo. Došlo tak na jediný penaltový rozstřel dne, v němž uspěl soupeř.

Semifinále: Bohemians–Viktoria 8:0, Braník–Admira 0:4. Zápasy o konečné umístění – o 11. místo: Meteor–Milovice 0:1, o 9. místo: ČAFC–Háje 2:2 (penalty 2:3), o 7. místo: Podolí–Újezd 4:1, o 5. místo: Neratovice–Tempo 2:1, o 3. místo: Viktoria–Braník 2:3, finále: Bohemians–Admira 5:0.

Také díky doprovodnému programu a nejrůznějším soutěžím si kluci závěrečné akce sezony náležitě užili. Nejlepším hráčem Čafky byl vyhlášen Martin Rattay, který se uvedl vydařenými akcemi i dvěma góly. David byl zase nejrychlejší v soutěži ve slalomu a čafáci měli štěstí při losování o ceny – Pepa vyhrál batoh a Victor dokonce iPod. Kapitán Marek pak převzal diplom pro tým od slávisty Milana Černého, který nedávno debutoval ve fotbalové reprezentaci.