Hladká výhra díky kanonádě třígólových pistolníků

24. 1. 2012

Sobota 21. ledna 2012 9.00

ČAFC Praha– SK Viktoria Žižkov 7:0 (3:0)

Sestava: František Sedláček – Radek Jedlička, Josef Vomáčka, Jan Sadílek, Antonín Kosina – David Reinštein, Martin Sadílek, Pavel Dosadil – Tomáš Ratner, Jakub Přikryl

Branky: 6. M. Sadílek (Reinštein), 22. Reinštein (M. Sadílek), 27. Ratner (M. Sadílek), 43. M. Sadílek (Ratner), 51. Přikryl (Reinštein), 52. Ratner (Kosina), 65. Dosadil (Jedlička)

Další výsledky: Libuš–Újezd 2:5, Union–Tempo 3:5.

Pořadí turnaje po 4. kole: 1. ČAFC 12 bodů (15:2), 2. Újezd  9 (15:8), 3. Libuš 6 (16:14), 4. Tempo 3 (13:15), 5. Klánovice 3 (7:9), 6. Žižkov 3 (5:18), 7. Union 0 (4:9).

„Ta druhá“žižkovská Viktorka je v B skupině pražské I. třídy po podzimu jedenáctá. Do utkání vyslala urostlé borce ročníku 99 i mladší hráče ročníků 02 a 03. Čafáci museli zabojovat i za svého kapitána, protože Tomášovu nohu ozdobí na pár týdnů sádra. Pásku si tedy navlékl Honza a ze stoperského místa řídil ofenzivu před sebou. Již v 6. minutě otevřel Martin pohotově po akci Davida skóre a byl to teprve první gól, který kluci v turnaji vstřelili již v prvním poločase. Pak si oba role prohodili a střela mezi nohy brankáře vynesla druhý gól. Kuriózní trefu si připsal Raty, jehož soupeřův odkop trefil do hlavy a míč se snesl do sítě…

Druhý poločas začali kluci laxně a Fanda musel předvést efektní skok, aby lapil gólovou střelu a udržel další nulu. Pak už favorit vládl. Martin zdálky přehodil brankáře a Kuba ho po další akci Davida znovu prostřelil mezi nohama. Na žižkovskou svatyni se valily další útoky, po Tondově vybídnutí se podruhé v zápase trefil Raty. Pochvalu od trenéra si za akce po křídle vysloužil Pepa. V útoku si zařádil i Radek. Gól mu sice nebyl přán, poslední sedmý však vybojoval pro Pavla, který tak skóroval i ve třetím zápase v řadě a spolu s Martinem, Davidem, Ratym a Kubou vytvořil pětici pistolníků, kteří se v tabulce střelců turnaje srovnali na třech brankách.

„Nejvíc mě potěšilo, že mladší kluci chápou, co po nich chceme a snaží se to hrát. Jen potřebují víc sebevědomí a používat hlavu. I starší hráli dobře a kombinovali, takže jsme neměli slabinu. Soupeř nasadil řadu mladších hráčů, některé i o tři a čtyři roky, a v každém poločase si vypracoval jen jednu šanci. Začátek druhé půle byl z naší strany slabý, pak už to bylo mnohem lepší,“ hodnotil trenér Hamed Nafarieh. „Znovu dávám známku dvě,“ dodával jeho kolega Jarda Zmij.