Jdi na obsah Jdi na menu

Krůček od zlata

9. 3. 2008

Na další turnaj do Dobřichovic jsme byli tentokrát zařazeni do odpolední skupiny, a v zápolení s kvalitními týmy ročníku 2000 jsme do poslední chvíle sahali po zlatu. Po pěti vítězných zápasech jsme sice vybojovali remízu s pořádajícím Braníkem, ale při rovnosti bodů a shodném brankovém rozdílu nakonec rozhodl v náš neprospěch menší počet vstřelených branek. Domů si tedy vezeme stříbro a cenu pro nejlepšího střelce, kterou vystřílel Radek Jedlička.

ČAFC – Most 2:1. Zápas jsme začali aktivně a Ráďa, Míša a Mára neustále zaměstnávali obranu i brankáře soupeře. Po sérii našich nevyužitých příležitostí přišel ale v 7. minutě trest v podobě vedoucího gólu Mostu – 0:1. To se ale nelíbilo Kubovi, který minutu nato vybojoval balon a bombou od půlky nedal gólmanovi Mostu šanci – 1:1. A hned v 9.minutě Ráďa vystihl soupeřovu rozehrávku a otočil na 2:1.

ČAFC – Xaverov 3:1. Začali jsme opět útočně, ale první skóroval již ve 2.minutě soupeř – 0:1. Dvě minuty nato srovnal po přihrávce Ríši Ráďa a obrat dokončil za další dvě minuty Mára, když skóroval po samostatné akci přes celé hřiště – 2:1. Míša chvilku nato zakončil svůj samostatný únik po pravé straně prudkou křížnou střelou do tyče. Uklidnil nás až v 10.minutě Ráďa, kterému naservíroval krásný centr zleva Mára – 3:1. Podruhé za sebou jsme tak dokázali otočit zápas, což kluky pořádně nakoplo do dalších bojů.

ČAFC – Střešovice 5:0. V 1.minutě zahrával Ríša roh, Míša přistrčil Ráďovi a ten otevřel skóre – 1:0. Stejná situace se opakovala o minutu později, tentokrát ale Ríšův roh dopravil do sítě Míša sám – 2:0. Třetí gól přidal v 5.minutě Kuba, jak jinak než nechytatelnou bombou z půlky hříště – 3:0. V 7.minutě nacentroval zleva Mára a Tomáš po zemi přidal čtvrtý gól. Skóre uzavřel v 8.minutě zdálky Míša poté, co si zpracoval autové vhazování. Minutu před koncem skončila ještě Ráďova střela na břevnu.

První polovinu turnaje jsme tedy absolvovali bez ztráty bodu, kluci byli v dobré náladě a o dlouhé přestávce před čtvrtým zápasem si mohli pochutnat na dobrotách v místní restauraci.

ČAFC – Dukla 3:2. Již v první minutě se trefil Míša. Jestli se v tu chvíli se někdo domníval, že soupeř, který byl dosud bez bodu, je již poražen, toho Dukláci vyvedli v 7.minutě vyrovnávací brankou z omylu – 1:1. Ještě v téže minutě ale zachytil Ráďa soupeřův výkop a mířil přesně – 2:1. V předposlední minutě přišlo ale znovu vyrovnání – 2:2. Kluci v tu chvíli ukázali, že umí zabojovat, soupeře uzamkli před jeho brankou a z drtivého tlaku vytěžili roh. Kuba ho zahrál po zemi na nabíhajícího Míšu, který posunul na Ráďu a ten se opět trefil. V posledních vteřinách zápasu jsme tak vyválčili další tři body.

ČAFC – Meteor 2:1. Zápas jsme zahájili opět aktivně, a Míša již ve 2. minutě orazítkoval břevno. Ale ani soupeř, dosud neporažený, se nemínil vzdát. Ve 4.minutě unikl po levé straně jejich šikovný hráč č.8, nikým nekrytý, a mířil přesně – 0:1. Již potřetí jsme tedy museli dohánět náskok soupeře. Proti zodpovědně bránícímu soupeři to nebyl lehký úkol. Až v 9.minutě se prosadil opět Ráďa po přihrávce Míši. Hned minutu nato přišla chvíle Kuby. V tvrdém souboji vybojoval míč (viz fotogalerie – fotka stojí za to…), rozběhl se nezadržitelně vpřed a prudkou střelou prostřelil gólmana Meteoru – 2:1. Zvýšit mohl ještě Míša, když si naběhl na roh ale mířil nad.

Již potřetí jsme tedy otočili zápas a v posledním zápase turnaje nás čekal v boji o zlato pořádající Braník.

ČAFC – Braník 2:2. Od prvních vteřin zápasu bylo patrné, že jde o všechno. Naši kluci se dokázali přizpůsobit důrazné hře fyzicky vyspělého soupeře, který v průběhu turnaje nekompromisně trestal sebemenší chyby protivníků. Soupeř si vytvořil převahu, ale do větší šance se v úvodních minutách nedostal, také díky tomu, že se Míšovi podařilo pokrýt nebezpečného soupeřova hráče č.10. Naopak, naši hrozili z protiútoků a dva z nich proměnil ve 4. a v 5.minutě Míša v dvoubrankové vedení – 2:0. Soupeř poté dokázal zařadil na ještě vyšší rychlostní stupeň, hned v 6.minutě nás přečíslil 2 na 1 a snížil – 2:1. V 8.minutě soupeř vyrovnal, ale kluci se s nerozhodným stavem nehodlali smířit. Kuba pálil ze všech pozic, a jednu jeho střelu přes celé hřiště jen stěží zlikvidoval brankář Braníku. V hale nebylo v těch chvílích slyšet vlastního slova, oba tábory fandily a kluci ze sebe vydávali všechno. Vřavu, jakou dobřichovická hala asi mockrát nezažila, ukončil až závěrečný hvizd píšťalky rozhodčího. Kluci, ač neporaženi, na zlato nedosáhli.