Jdi na obsah Jdi na menu
 


Malé zlato na závěr a fotbalový dort navrch

21. 2. 2010

Malé zlato na závěr a fotbalový dort navrch

 

Sobota 20. února 2010 8.00, hráno 5+1 na 1x18 minut

 

Jak beznadějně Zimní liga na Hanspaulce pro Čafku začala, tak vydařeně ji zakončila. Výkony v zápasech závěrečného turnaje spodní skupiny sice nebyly ideální, ve všech čtyřech však kluci zabojovali a vyhráli je. V konečném pořadí se tak posunuli na šesté místo, získali pomyslné „malé“ zlato a odměnou jim byly koblihy i zajímavý dort ve fotbalovém provedení.

 

Sestava: Richard Kühnel – Radek Jedlička (0+1), David Souček (2+1) – Victor Ferreira (0+1), Marek Tůma (1+0), Jitka Šnejdarová (2+0), Josef Vomáčka (0+1), Pavel Dosadil (1+1), Matyáš Kunst (1+0)

 

ČAFC Praha–SK Aritma B 2:1

 

Branky: 5. Souček (sam. akce), 16. Tůma (Dosadil)

 

Úvodní zápas celého turnaje čafáky správně naladil. David zachytil rozehrávku soupeře a akci sám proměnil. Pořádající tým však po rohovém kopu vyrovnal a zdálo se, že nadějně rozehraný zápas nebude mít tříbodovou koncovku. V závěru však ještě udeřil Marek a kluci už výhru udrželi.

 

ČAFC Praha–Přední Kopanina 1:0

 

Branka: 7. Souček (sam. akce)

 

Odveta za porážku v základní části se vydařila, což byl klíč k dopolednímu triumfu. Radek stíhal bránit i útočit, také ostatní bojovali. O vítězný gól se postaral David, který znovu vypíchl míč a prostřelil brankáře. Toho ostřeloval také Victor, ale skóre se už nezměnilo.

 

ČAFC Praha–FK Dukla 1:0

 

Branka: 12. Šnejdarová (Souček)

 

Neurovnaný zápas poznamenalo dlouhé čekání na gól. Když už hrozilo, že si útok na šestou příčku zkomplikujeme, Jitka zachovala potřebný klid a střelou podél gólmana rozhodla.

 

ČAFC Praha–Hostivař 3:0

 

Branky: 11. Kunst (Ferreira), 14. Dosadil (Vomáčka), 18. Šnejdarová (Jedlička)

 

Také v závěrečném duelu gól dlouho nepřicházel. Potom naštěstí Matyáš ukázal dost důrazu a míč do branky kuriózně procpal. Výhru pojistil Pavel, který po přihrávce Pepy přesně zakončil své sólo. Třetí gól přidala po vydařené kombinaci Jitka a Ríša v brance si připsal svou čtvrtou nulu v Zimní lize.

 

V šatně kluky čekaly koblihy, první vítězné prémie. „Doufám, že jste spokojení. V prvních kolech soutěže jsme málo bojovali, čímž jsme se připravili o postup do lepší skupiny. Závěrečný turnaj byl hodně upracovaný, ale bojovnost už nám nechyběla. Ríša získal během ligy cenné zkušenosti, které se mu na jaře ve větší brance budou hodit,“ poukázal trenér Josef Vomáčka.

 

Úvodní porážky s týmy z přeboru Krčí a Motorletem se daly čekat. Vyčítat si ovšem musíme nezdary s Královým Dvorem a především Přední Kopaninou. Porážka s Berounem byla hrozivou pátou v řadě, ale po ní jako by si kluci řekli dost. Pak už přemožitele nenašli, z osmi závěrečných zápasů jednou remizovali, sedmkrát vyhráli a v této sérii dosáhli skóre 30:5. Odměnou jim proto byl pamlsek v podobě fotbalového dortu, který hned před halou slupli.

 

Konečné pořadí dopolední skupiny: 6. ČAFC 14 bodů, 7. Přední Kopanina 12, 8. Aritma B 7, 9. Dukla 3, 10. Hostivař 0.

 

PaDo

 

Náhledy fotografií ze složky Zimní liga 20 02 2010