Mistři druhých poločasů zůstávají stoprocentní

ČAFC Praha– PSK Union Praha 2:0 (0:0)

Sestava: František Sedláček – Matěj Votruba, Radek Jedlička, Tomáš Zmij, Jan Sadílek – Antonín Kosina, Pavel Dosadil, Martin Sadílek, David Reinštein – Tomáš Ratner, Jakub Přikryl

Branky: 56. Reinštein (M. Sadílek), 59. Dosadil (Přikryl)

Další výsledky: Klánovice–Újezd 2:5, Tempo–Libuš 3:4.

Pořadí turnaje po 3. kole: 1. ČAFC 9 bodů (8:2), 2. Libuš 6 (14:9), 3. Újezd  6 (10:6), 4. Klánovice 3 (7:9), 5. Žižkov 3 (5:11), 6. Union 0 (1:4), 7. Tempo 0 (8:12).

Strašnický Union se v přeboru se značně mladým týmem statečně pere se staršími soupeři – a stejně houževnatě znovu čelil i čafákům. Šance měl prakticky jen favorit, po Tondových či Ratyho akcích se do zakončení dostali Martin, Kuba i Tomáš, Radek po rohu dokonce trefil tyč. Před přestávkou měli kluci kopat penaltu, ale rozhodčí nařídil jen přímý kop, protože si myslel, že vápno je menší. Za svoji chybu se při odchodu do kabin omluvil.

Vítězný rituál se nemění a má se ctít. Maminky-zaříkávačky tedy i tentokrát zůstaly na druhou půli v teple a činily se po svém. Tlak kluků byl ještě výraznější, naráželi však na výborného brankáře Unionu. Naopak Fanda nebyl příliš zaměstnaný a oč méně práce měl, o to více hnal spoluhráče před sebou na zteč. Honza se činil na místě stopera, Matěj měl na kraji obrany dost prostoru a Radek na druhé straně dokonce předvedl několik smělých průniků. Převaha nakonec vynesla kýžený efekt. Martin rozdal jednu ze svých chytrých přihrávek a David s přehledem vstřelil již svůj druhý vítězný gól v turnaji. Tři minuty poté navíc přišla branková pojistka. Pavel šikovně položil svůj pečlivý centr do severáku vanoucího od Vršovic, míč nabral fikaný oblouk a zastavil se až v síti. Takřka životní gól hodný zápisu do památníku…

„Hru tentokrát hodnotím známkou dvě. Od začátku jsme měli převahu, ale nemohli se prosadit přes skvělého gólmana. Do plných se nám hrálo špatně, soupeř nás trápil svojí bojovností. Výhru si však kluci sami vybojovali a dva góly nakonec dali. První cílený, druhý s větrem, ale všechny se počítají,“ zhodnotil vítězný duel trenér Jarda Zmij.