Na Lhotce nám zapršelo stříbro

2. 3. 2008

Na první letošní venkovní turnaj jsme zavítali do areálu FC Tempo na Lhotce. Hrálo za účasti šesti týmů systémem každý s každým, s pěti hráči v poli, hrací doba 2x8 minut. Po zimní sezoně strávené v tělocvičnách si kluci s obtížemi zvykali na větší hřiště, přesto dokázali v deštivém počasí vybojovat stříbro, když čtyřikrát zvítězili a nestačili pouze na bezkonkurenční celek Ústí nad Labem.

ČAFC – Vršovice 1:0 (0:0). Po celý zápas jsme měli více ze hry, ale šance Míši i Rádi zůstaly nevyužity. Trn z paty nám vytrhl až v 11.minutě David V., když obešel soupeřova obránce a samostatný únik po levém křídle zakončil střelou po levé ruce soupeřova gólmana (viz fotogalerie). Po poněkud ospalém výkonu jsme tedy vstoupili do turnaje vítězstvím.

ČAFC – Tempo 2:1 (1:0). Skóre otevřel v 6.minutě pohotovou střelou zdálky do odkryté části soupeřovy branky David R. Naši pokračující převahu zužitkoval Míša, když byl u míče o zlomek vteřiny dřív než brankář soupeře a ve skluzu skóroval. Tempo stačilo v posledních vteřinách zápasu pouze snížit. Našeho tradičního soupeře jsme tak dokázali porazit i potřetí za sebou. Vítězství je o to cennější, že Tempo v dalších čtyřech zápasech inkasovalo již jen jednu branku.

ČAFC – Benešov 2:1 (2:1). Skóre otevřel již v 1.minutě Ráďa. Když ještě v první půli zvýšil na 2:0 Mára, zdálo se být rozhodnuto. Soupeř ale hned nato šťastně snížil, když se přízemní střela odrazila postupně od obou tyčí do branky, a vracející se David R. stačil míč vykopnout až několik centimetrů za brankovou čárou. V druhé půli nás dobře kombinující soupeř uzamkl na naší polovině. Po sólu Davida V. jsme ještě mohli zvýšit, ale s jeho střelou si benešovský gólman poradil. Tlak soupeře pokračoval až do konce zápasu, a tři body jsme uhájili jen díky naší bojovnosti a dobrému výkonu Lukáše v brance.

ČAFC – Ústí 0:5 (0:3). Výborně kombinující a skvěle technicky vybavený soupeř byl nad naše síly. Situaci jsme mu ještě ulehčili třemi lacinými góly, které jsme stihli inkasovat během prvních šesti minut zápasu. Třígólový rozdíl jsme s vypětím sil drželi do předposlední minuty, ale v závěru jsme ještě dvakrát inkasovali.

ČAFC – Přední Kopanina 3:0. Soupeř, který nás nedávno v Dobřichovicích nachytal na švestkách, tahal tentokrát celý zápas za kratší konec. Hned na začátku zápasu rozehrál Míša přímý kop na Ráďu, který jen o fous minul branku soupeře. Branky jsme se dočkali ve 3.minutě, když se po dobře rozehraném rohu ve vápně nejlépe zorientoval Míša – 1:0. V 10.minutě to bylo už 2:0, když si roh Kuby N. srazili do branky obránci soupeře – 2:0 (viz fotogalerie). Třetí branku přidal Míša – a jak jinak než opět po rohu. Blízko své první brance v dresu ČAFky byl i Kuba P., ale jeho prudká střela v závěru zápasu pouze orazítkovala tyč (viz fotogalerie).