Na párek se nešlo, Benešov dostal jen gól

31. 1. 2011

Neděle 30. ledna 2011 14:20

Solidní první poločas vystřídala bída ve druhém dějství. V dalším utkání Zimní ligy na Hájích čafáci narazili na velmi dobře hrající Benešov a kvalitního soupeře dokázali jen občas potrápit, jinak se celý zápas bránili jeho pohledné kombinační hře. Mnohem více však trenéry zaskočily neomluvené absence některých hráčů, kteří byli k soutěžnímu utkání s dostatečným předstihem nominováni.

ČAFC Praha–SK Benešov 1:7 (1:3)

Sestava: Otto Novotný – Jiří Pavlík, Radek Jedlička, Lukáš Listopad – Filip Horváth, David Reinštein, Pavel Dosadil, Michal Landík, Matyáš Kunst, Šimon Hruška

Branka: 14. Dosadil (Landík)

Znovu až v šatně těsně před zápasem počítali trenéři ztráty v nominaci a nové hráče už samozřejmě povolat nestihli... Také vzhledem k tomu stanovili defenzivní rozestavení 3 - 4 bez hrotového útočníka. „To ale rozhodně neznamená, že budeme jen zakopávat balony. Všechny situace chceme řešit fotbalově. Úkolem je důstojně odehrát zápas. A kdybyste vyhráli, to bych vás pozval na párek v rohlíku a přikoupil ještě šampáňo,“ navnadil tým trenér Martin Listopad.

Snad to byla tato lákavá prémie, která způsobila, že kluci zápas otevřeli povedenou kombinací, jíž chybělo jen přesné zakončení. Benešov byl bohužel efektivnější a v rozmezí 4. a 6. minuty se dostal do dvoubrankového vedení. Po čtvrthodince přece jen svitla naděje na solidní výsledek. Michal vybojoval míč a Pavel pod padajícím brankářem snížil na rozdíl jednoho gólu. Soupeř na to zareagoval šťastnou trefou až v závěru poločasu.

„Zatím je to v pohodě, nedopusťte, aby si z vás soupeř dělal dobrý den. A šetřete síly, každá zbytečná ztráta míče bolí,“ připomínal týmu o přestávce trenér Oldřich Koutský.

Jeho přání však bohužel čafáci po přestávce nenaplnili. Zatímco soupeř pravidelně střídal dvě sedmičky, klukům docházely síly. A když už se občas nějaká šance naskytla, zazdili ji zbytečně komplikovaným či nepřesným řešením. „První poločas jakžtakž, ve druhém to byla hrůza... Všechno je pomalé, k přípravě potřebujeme milion doteků a to všechno mluví proti starším soupeřům v náš neprospěch,“ konstatoval trenér Listopad.