Sobota 9. ledna 2010 12.00, hráno 5+1 na 2x25 minut

Králův Dvůr–ČAFC Praha 4:3 (2:0)

Přední Kopanina–ČAFC Praha 4:0 (2:0)

Branky: 29. Jedlička, 30. Reinštein (Ferreira), 44. Dusil (Tůma)

Sestava: Richard Kühnel – Radek Jedlička (1+0), Pavel Dosadil – David Souček, Josef Vomáčka, Victor Ferreira (0+1), Marek Tůma (0+1), David Reinštein (1+0), Lubomír Dusil (1+0), Jitka Šnejdarová, Matyáš Kunst

Jedna velká nula zatím straší čafáky v kolonce získaných bodů v Zimní lize na Hanspaulce. Ani první dva letošní zápasy na tom nic nezměnily. Zatímco z utkání s Královým Dvorem dokázali kluci udělat alespoň drama, duel s Přední Kopaninou patřil k tomu nejhoršímu, co zatím kdy nabídli.

První zápas ještě ani pořádně nezačal, a zcela nesoustředění čafáci už ve 4. minutě prohrávali 0:2… Jitka trefila tyč, ale jinak první poločas za moc nestál. Až po přestávce se kluci v nafukovací hale probudili. Radek střelou zdálky snížil a David Reinštein minutu poté dokonce vyrovnal. Dvě taktické chyby však záhy krátkou euforii ukončily a soupeř znovu vedl o dva góly. Luboš ještě snížil a tým šel v napínavém závěru za vyrovnáním, jehož se však už nedočkal.

Marně jsme doufali, že zvýšené tempo si kluci přenesou i do druhého zápasu. V minulé sezoně Přední Kopaninu v I. třídě porazili 7:0 a 6:0, soupeř navíc všechny tři úvodní zápasy Zimní ligy prohrál, nedal v nich ani gól a nasbíral skóre 0:16… Jenže čafáci mu zcela vyklidili pole, nedařilo se jim vůbec nic a soupeř byl sám překvapený, jak snadno přišel k hladké výhře 4:0. Byla to velká bída a jeden z vůbec nejhorších zápasů našeho týmu.

„Hodně bledé… Střídaly se propadáky, kdy skoro nikdo nehrál, a pak zase vzepětí, díky němuž jsme vyrovnali a byli až do konce ve hře. Druhý zápas byl ovšem hodně špatný. Hráli jsme příliš sobecky a nepřihráli si,“ kroutil hlavou trenér Josef Vomáčka.