Na velkém turnaji Tempa visely medaile vysoko

24. 6. 2009

Neděle 21. června 2009 9.00, hráno na 2x12 minut

Tempo Cup 2009 – 9. místo

Sestava: Lukáš Trávníček – Radek Jedlička (1+2), Richard Malík (0+1) – David Reinštein (3+1), Pavel Dosadil (1+0), David Souček (2+2), Victor Ferreira, Marek Tůma (1+0), Lubomír Dusil (1+0), Vojtěch Kostkan – David Vávra (1+0), Matyáš Kunst, Patrik Hozák

A máme to za sebou, sezona 2008/09 definitivně skončila. Víc než důstojnou tečkou byl Tempo Cup 2009, největší a nejlépe organizovaný turnaj, jehož se čafáci kdy zúčastnili. Medaile pro ně tentokrát visely příliš vysoko. V závěru semifinálové skupiny už klukům docházely síly a výsledkem pak bylo deváté místo.

ČAFC–Tatran Brno Bohunice 1:0 (1:0)

Branka: 12. Souček (penalta)

Zvláštní zápas, v němž trenéři soupeře již po pár minutách začali nadávat Pražákům a vystačili si s tím až do konce… Kluci na to však nedbali a hráli aktivně. První útoky tradičně vedl Marek, zakončoval David Vávra. Turnajové zkušenosti sbírali i Vojta a Patrik. Těsně před přestávkou soupeř po Pavlově akci fauloval Matyáše a David Souček nařízenou penaltu s přehledem proměnil. Ve druhém poločase zdálky pálil Ríša. Soupeř se postupně osměloval, měl dvě ošemetné střely, ale Lukáš už svoji první nulu udržel.

ČAFC–Tempo B 0:3 (0:1)

Právě tato porážka kluky nejvíc připravila o umístění na vyšších příčkách. Soupeřem jim byli šikovní, ale o rok či dva mladší tempáci, kteří pak až do konce turnaje už nezískali ani bod. Čafku však rozebírali úplně hladce a kluci na to nedokázali vůbec zareagovat, bohužel jim zcela chyběla i bojovnost. „Hrůza hrůzoucí, co hrajeme!“ rozčiloval se o přestávce trenér Radek Jedlička. „Soupeř je sice mladší, musíte se však nabudit a začít bojovat!“ burcoval i asistent Oldřich Vávra. Kluci se však neprobrali. Dva góly dostali po rohu, třetí po vlastní chybě a do šatny šli jako spráskaní psi…

ČAFC–FC Háje 2:0 (0:0)

Branky: 22. Reinštein (Jedlička), 24. Dusil (Reinštein)

„Musíme hrát to co ráno. A vyhrát, pokud chceme na turnaji něco dokázat,“ dal kouč Jedlička jasný pokyn. Kluci si to naštěstí uvědomili a zvedli se. Victor ovládal střed hřiště, Radek hlavičkoval po rohu nad. Zápas spěl k bezbrankové remíze, ale závěr byl skvělý! Radek vysunul dlouhou přihrávkou Davida Reinšteina a ten krásně přehodil brankáře. Vítězná trefa navíc dostala pojistku. Luboš utekl po křídle a střelou z úhlu zaznamenal svůj první velký soutěžní gól. Získali jsme tak cenný skalp účastníka přeboru.

Konečné pořadí skupiny C: 1. Tempo B 6, 2. ČAFC 6, 3. Háje 3, 4. Bohunice 3.

Skupina A: 1. Motorlet 6, 2. Tempo A 6, 3. Lobkovice 6, 4. Kyje A 0.

Skupina B: 1. Souš 6, 2. Lískovec 5, 3. Braník 4, 4. Junior 1.

Skupina D: 1. Admira 9, 2. Vršovice 6, 3. Č. Třebová 3, 4. Kyje B 0.

ČAFC–Union Vršovice 3:3 (2:1)

Branky: 10. Reinštein (Souček), 12. Vávra (sam. akce), 17. Tůma (sam. akce)

Po dovednostních soutěžích, v nichž Čafku reprezentovali Radek, David Vávra a Marek, tým zahájil semifinálovou skupinu, do níž si přenesl tři body. Hned ve 2. minutě jsme inkasovali, ale tentokrát to kluky nezlomilo. David Reinštein pohotově vyrovnal a David Vávra ještě do přestávky lišáckou střelou z úhlu otočil skóre. Když potom Marek po sóle krásně přehodil brankáře, zdálo se, že je vyhráno. Vršovice však dvě minuty před koncem snížily a prakticky hned po rozehrání a dalších zmatcích v obraně vyrovnaly.

ČAFC–FK Admira 0:2 (0:0)

Nemocný Marek musel odjet domů a hodně mužstvu chyběl. Favorit měl navrch, kluci mu však v prvním poločase odolali. Teprve po nedorozumění v obraně se Admira ujala vedení. Rychlý brejk krásně zakončil David Reinštein, gólman soupeře však vytasil úžasný zákrok. Závěr už soupeř ovládl a po rohu přidal druhý gól.

ČAFC–FK Česká Třebová 1:3 (1:0)

Branka: 10. Dosadil (Souček)

Před závěrečným zápasem jsme ještě mohli ve skupině skončit druzí, ale také poslední… První poločas vypadal nadějně, čafáci byli aktivní a Pavel jim vydařenou střelou k tyči zajistil vedení. Klukům však docházely síly a ke konci už sotva pletli nohama. V závěrečných čtyřech minutách třikrát inkasovali a o výhru přišli.

Konečné pořadí skupiny F: 1. Admira 13, 2. Vršovice 10, 3. Č. Třebová 7, 4. Tempo B 6, 5. ČAFC 4, 6. Háje 2.

Skupina E: 1. Tempo A 10, 2. Motorlet 10, 3. Lobkovice 9, 4. Braník 5, 5. Lískovec 5, 6. Souš 3.

ČAFC–TJ Tatran Starý Lískovec Brno 3:1 (1:0)

Branky: 5. Souček (sam. akce), 13. Jedlička (Malík), 14. Reinštein (Jedlička)

Zápas o 9. místo kluci od začátku ovládli. První gól Davida Součka je uklidnil, další po přestávce přidali Radek a David Reinštein.

Skupina o 13.–16. místo: 1. Bohunice 9, 2. Kyje A 6, 3. Kyje B 3, 4. Junior 0. Zápasy o umístění – o 11. místo: Souš–Háje 0:1, o 9. místo: Lískovec–ČAFC 1:3, o 7. místo: Braník–Tempo B 3:0, o 5. místo: Lobkovice–Č. Třebová 0:2, o 3. místo: Motorlet–Vršovice1:2, finále: Tempo A–Admira 0: 4.