Ospalý poločas, k desítce nakonec chyběl jen gól

30. 1. 2013
Neděle 27. ledna 2013 13.00
ČAFC Praha–FC Přední Kopanina 9:2 (3:2)
Sestava: Jan Patka – Jiří Pavlík, David Reinštein, Michal Landík, Pavel Dosadil – Adam Krejzl, Aneta Pochmanová, Lukáš Listopad, Šimon Hruška, Matěj Macho – Martin Müller, Patrik Trčka
Branky: 9. Listopad (Krejzl), 28. Trčka (Pochmanová), 32. Müller (Trčka), 37. Müller (Krejzl), 38. Krejzl (Müller), 39. Müller (Pochmanová), 43. Krejzl (Trčka), 55. Dosadil (odražený míč), 70. Pochmanová (Listopad)

Přední Kopanina je v přeboru nejbližším soupeřem, čafáci na ni po podzimu ztrácejí dva body a jaro začnou na jejím hřišti. Zimní turnaj hraje soupeř s nulajedničkovým týmem a po vydařené kombinaci mu Lisťa brzy vstřelil první gól. Další nebezpečné střely vyslali David a Matěj, nicméně pak kluci ochabli. Kopanina zahustila obranu a hrála na rychlé brejky, což čafákům stejně jako minule s Českým Brodem moc nevonělo. Kdyby jen to – soupeř po rychlé akci vyrovnal a po chybě v rozehrávce se dokonce ujal vedení. Jeho rejdy však utnula Michalova rána a v závěru poločasu se hlavní role ujal Patrik. Nejprve po nabídce Anety vyrovnal a pak smělým sólem naservíroval vítězný gól Martinovi.

„Musíme věřit, že druhá půle bude lepší – jako vždycky,“ kroutil trenér Jiří Pavlík hlavou nad čafáckou lehkovážností. „Přesně, co jsem čekal – soupeř to zahustí a čeká na brejky. Musíme hru zjednodušit, dávat balony za obranu. Všechno musí být v pohybu a každá akce ať je zakončená,“ nabádal kolega Martin Listopad.

Sám nečekal, jak brzy se jeho pokyny naplní. Hned ve druhé minutě druhé půle dal Adam míč za obranu a Martin vstřelil uklidňující branku. O minutu později si oba akci zopakovali, tentokrát ji korunoval Adam. A v následující minutě po Anetině přímém kopu završil Martin hattrick. Efektivní pasáž pak samostatnou akcí završil znovu Adam – byl to čtvrtý gól během sedmi minut… Čafka byla pánem situace a Jíra po rohu hlavičkoval těsně vedle. Honza už byl v brance prakticky bez práce a mohl pilovat rozehrávku. Ojedinělou šanci Kopaniny v posledním okamžiku zmařil Pavel a o chvíli později se utěšenou ránou pod břevno sám letos poprvé trefil. Další velkou šanci měl po Matějově akci Hruša. Nakonec si Aneta u trenérů vyškemrala posunutí do útoku a po Lisťově asistenci uzavřela v poslední minutě skóre na 9:2.

„Mám smíšené pocity. První poločas byl hrozný, přizpůsobili jsme se soupeři. Po přestávce přišlo zlepšení, takže výkon celkově dobrý. Soupeř nakopával míče – aspoň vidíte, že váš fotbal má smysl, že si s takovým protivníkem poradíte. Ale fotbalově!“ vyzdvihl kouč Listopad. „Jen nevím, proč vždycky v prvním poločase musíme čekat, co se stane…“ dodával kolega Pavlík.