Poklona, oslabený tým začal zimu cennou výhrou

Sobota 8. prosince 2012 13.00
ČAFC Praha–Union Vršovice 2:1 (2:0)
Sestava: Cyril Popek – Pavel Dosadil, David Reinštein, Michal Landík – Tomáš Mašek, Aneta Pochmanová, Adam Krejzl, Lukáš Listopad – Jiří Pavlík
Branky: 24. Pochmanová (Mašek), 32. Krejzl (Pavlík)

Nevypadalo to dobře. Trenéři registrovali před utkáním několik omluvenek, na střídání jim zbyl jeden hráč a dva kluci navíc nebyli úplně fit. Naopak Vršovice, které v přeboru devětkrát vyhrály a podlehly jen Střížkovu a Braníku, měly hráčů na střídání dost. Však také hned od začátku dávaly najevo, kdo je tady favoritem, brzy trefily tyč.

Ukázala se však stará fotbalová pravda, že oslabený tým se často semkne víc, než když jde všechno rovnou cestou. Čafáci úvodní nápor soupeře přečkali a posléze rozehráli velkou partii. Anetin únik zakončený Jírovou hlavičkou těsně nad byl povelem k ofenzivě. PavelMichalem drželi kraje, David na stoperu mařil veškerou snahu soupeře a ještě nachystal další šanci. Adam přežil tvrdou srážku s o dvě hlavy větším brankářem, další zteč zakončoval Lisťa. Ve 24. minutě to přišlo. Tom ideálně uvolnil Anetu a ta chladnokrevně obstřelila gólmana. Úvodní trefa byla nejlepším dopinkem, Jíra po dalším tlaku vysunul Adama a ten zakončil nekompromisně – 2:0! Do přestávky měl ještě dobrou šanci Michal a zaskočený soupeř neskrýval své rozčarování.

„Nebudeme nic měnit, jen pokračovat v tom, co hrajeme,“ pochvaloval si během pauzy trenér Martin Listopad. „Hlavně si musíme ohlídat začátek, ty máme strašné. Prvních deset minut neinkasovat, to je teď důležité,“ upozorňoval jeho kolega Jiří Pavlík.

Jeho obavy se naplnily. Union začal druhé dějství náporem, a když se úvodní desetiminutovka naplňovala, po rohu snížil. Důležité bylo, že čafáci pak jeho ofenzivu na čas otupili. Síly jim sice očividně ubývaly, přesto dokázali být stále nebezpeční. Dvě velká sóla měl Tom, bohužel vždy trefil brankáře. Těsně vedle pálil Adam, z ideální pozice po rohu netrefil Pavel. Obrana řízená Davidem měla párkrát i štěstí, jistému Cyrdovi v brance jednou pomohlo břevno, ale příkladně bojující tým už cenný skalp z rukou nepustil.

„Opravdu moc cenné vítězství! Nastavili jste si trend, že s týmy z čela přeboru se dá nejen hrát, ale hlavně je také porazit. Za první poločas máte velkou poklonu a pochvalu. Pět, deset minut jsme se bránili, pak už jsme soupeři nic nedovolili. Ve druhé půli nám síly docházely, jeden hráč na střídání je fakt málo. Ale jinak velká pochvala za to, co jsme předvedli, navíc jsme dali krásné góly,“ hodnotil vydařené utkání kouč Listopad.