Sobota 12. ledna 2013 10.00
ČAFC Praha–FK Újezd nad Lesy 1:1 (1:1)
Sestava: Jan Patka – Lukáš Hrdlička, David Reinštein, Aneta Pochmanová, Michal Landík, Jiří Pavlík – Adam Krejzl, Lukáš Listopad, Jan Volenec, Šimon Hruška, Pavel Dosadil – Martin Müller, Matěj Macho
Branka: 23. Müller (Volenec)

Před rokem vyhrál Újezd vzájemné finále strašnické ligy 1:0. Od té doby však Čafka o ročník omládla a na podzim v mistráku nad Lesy podlehla 0:4. A zatímco Újezd je po podzimu v přeboru třetí, klukům patří třetí místo od konce… Jenže na hřišti žádný rozdíl znát nebyl! Naopak, zatímco favorit se opírá hlavně o dvě individuality se střídavým startem ve Viktorce Žižkov, mladší čafáci se prezentovali snahou o mnohem týmovější a fotbalovější výkon. Úspěšně, a tak se před oběma brankami bylo na co dívat. Čafáci vystrčili růžky Michalem založenou kombinací, z přímého kopu nebezpečně pálil Lisťa. První velkou šanci soupeře pak zmařil Honza Patka. Po jednom střídání musel odstoupit Matěj, do bitvy naskočili JíraPavlem. Ve 23. minutě Honza Volenec ze strany vylákal brankáře, přehodil ho a „habán“ Martin hlavou poslal míč vysokým obloukem do opuštěné svatyně… Újezd nejprve trefil břevno a dvě minuty před přestávkou bohužel po rohu a dalším obléhání vyrovnal.

„Musíme pokračovat v tomto nasazení a dávat pozor na dva jejich technické hráče, na které ostatní nakopávají míče dopředu. Je to soupeř, kterého můžeme porazit,“ udržoval o přestávce bojovnou atmosféru trenér Martin Listopad. „Na podzim nás rozebrali, proti tomu jsme se hodně zlepšili,“ cenil si jeho kolega Jiří Pavlík.

Ve druhém poločase čafáci po výhře opravdu sahali. Pohyblivý Hrdla v obraně sbíral všechny míče a ještě stačil útočit. Aneta výtečně hlídala soupeřova kapitána, který na to dokázal reagovat jen nadávkami. Podráždění protivníka bylo patrné, takový odpor nečekal… Přišly i šance. Třeba střela Davida, který byl vidět na velkém prostoru. Nebo tutovka Adama, jehož sólo ze strany gólman zmařil. Ze druhého křídla těsně přestřelil Honza, po Lisťově úniku nebezpečně pálil Hruša. Nebezpečný však stále byl i Újezd, jeho tutovku skvěle chytil Honza v brance a soupeř znovu trefil i břevno. Byl to zkrátka fotbal, který zasloužil potlesk, jen vítěz mu chyběl.

„Dokázali jste, že jste se fotbalově zlepšili a že výhra nad Vršovicemi nebyla náhodná. Výborný fotbal, jen škoda, že za takový výkon nemáme tři body. Líbilo se mi to po všech stránkách, druhý poločas úplně maximálně. Dokázali jste soupeře přehrávat, proto reagoval sprostými slovy. Výborně hrála obrana, hlavně Hrdla byl úžasný,“ hodnotil kouč Listopad. „Dobrý bod. Před dvěma měsíci by nikdo neřekl, že s nimi můžeme remizovat 1:1… Pro nás je to malé vítězství. Když budeme takhle pokračovat, jaro vidím nadějně. Pak nemůžou přijít Střešovice a podobné trapné prohry,“ doufal trenér Pavlík.