6. 1. 2013
Sobota 5. ledna 2013 8.30
ČAFC Praha–FSC Libuš 7:5 (2:4)
Sestava: Radek Jedlička – Jiří Pavlík, Aneta Pochmanová, Michal Landík, Pavel Dosadil, Matěj Macho – Adam Krejzl, Lukáš Hrdlička, Lukáš Listopad, Šimon Hruška – Martin Müller, Josef Vomáčka
Branky: 28. Müller (Vomáčka), 30. Pochmanová (Krejzl), 40. Krejzl (Müller), 42. Müller (Pochmanová), 44. Krejzl (Müller), 48. Listopad (Pochmanová), 60. Macho (Hrdlička)

Jak na Nový rok, tak po celý rok. Kdyby měly všechny letošní zápasy probíhat tak, jako ten první, bude to trenéry i rodiče stát spoustu nervů, ale nakonec by mohli být všichni spokojení… Čafáci nezačali proti soupeři z I. třídy úplně zle, ale rychlá a důrazná Libuš se začala brzy prosazovat. Ve 24. minutě vedla již 4:0, a to ještě Radek v brance další tutovky zmařil. Kluci ale dokázali ještě do přestávky zareagovat. Pepa vybojoval na křídle míč a Martin ho pohotově poslal k tyči do sítě. O chvíli později pak chladnokrevně skórovala i Aneta a čafáci definitivně ožili. JíraMichalem získali na krajích obrany jistotu, v závěru poločasu vypomohl i indisponovaný Pavel.

„Musíte přidat na pohybu, víc běhat a hrát jim víc do těla, abychom nesbírali ze hřiště jen vás. Protože jste u všeho pozdě,“ nabádal tým o přestávce trenér Martin Listopad. „Musíme si zase dát pozor na začátek poločasu, to je naše bolest,“ upozorňoval jeho kolega Jiří Pavlík.

Jeho pokyn čafáci splnili neskutečně! V rozmezí osmi minut nasázeli další čtyři góly a skóre dokonale otočili. Nejprve MartinAdamem vyšachovali obranu a druhý jmenovaný mířil přesně. Pak zase Aneta předvedla skvělé sólo s přesnou finální přihrávkou a Martin opět poslal míč nezadržitelně k tyči. Po dalších dvou minutách si gólovou akci zopakovali MartinAdamem. Osmiminutovou smršť pak po nabídce Anety završil bojovný Lisťa. Nebylo divu, že Libuš takový zvrat zcela zdrtil, zatímco čafáci dostali křídla. Své si odpracoval Hruša a také Matěj, který při svém debutu v áčku po Hrdlově vydařené akci hned vstřelil gól a po hodině už to bylo 7:4. Soupeř pět minut před koncem snížil, ale další obrat v divokém zápase se už naštěstí nekonal…

„Proč jsme hned v prvním poločas nemohli hrát tak jako ve druhém? Víte, kolik bychom pak mohli dát gólů…? Asi máte rádi drama, já tedy vůbec ne. S průběhem druhé půle jsem maximálně spokojený. Důrazem jste po přestávce soupeře zaskočili, najednou byl on u všeho druhý,“ vyzdvihl trenér Listopad. „Ani začátek a konec první půle nebyl špatný. Důležitý byl i Matějův sedmý gól, kterým jsme odskočili o tři branky. Kdyby pak Libuš snižovala na rozdíl jednoho gólu, mohlo to být ještě těžké,“ poukázal trenér Pavlík.