Princezny zaspaly začátek, daly aspoň gól

ČAFC Praha–FSC Libuš 1:6 (1:5)

Sestava: Nikola Kranjčevič – Lukáš Vítek, Tomáš Mašek velký, Otto Novotný, Šimon Hruška, Matěj Macho – Jiří Pavlík, Aneta Pochmanová – Tomáš Mašek malý, Patrik Trčka, Adam Krejzl, Lukáš Listopad – Pavel Dosadil, Vasyl Shelemba

Branka: 25. Pochmanová (Vítek)

Žlutá karta: Novotný

První gól vlastní, druhý téměř vlastní. Těžko se pak hraje, když kluci sami umetou soupeři cestu k vítězství. A to ještě Nik hned poté chytil penaltu! Po podzimu třetí tým I. třídy se nenechal pobízet a v 19. minutě již vedl 5:0. Vypadalo to na rekordní debakl, ale pak se čafáci přece jen vzchopili. Pavelmalým Tomem připravili akci po křídle, Luky ve vápně přiťukl míč Anetě a ta chladnokrevně skórovala. Prapor zvedlo i Hrušovo sólo podél lajny. Po přestávce čafáci přitvrdili a protivník znervózněl. Adam však své sólo neproměnil, a když už se zdálo, že aspoň druhá půle skončí smírně, Libuš v poslední minutě přidala šestý gól.

„Najednou to vypadalo jako fotbal. Vysvětlete mi, proč to nejde hned od začátku,“ žasl trenér Martin Listopad. „Přestali jsme být princezny, to byl celý problém. A to ještě kdybychom proměnili tutovku – tohle nás potápí,“ dodával kouč Jíra Pavlík. „Nebát se soupeře a hrát, to je cesta pro příště,“ nabádal Martin. „Co kdybychom do toho vlétli hned od začátku a nenechali si nakopat?!“ vyzýval také Jíra.

Pořadí po 2. kole: 1. Vršovice 6, 2. Libuš 6, 3. Český Brod 3, 4. Kolovraty 3, 5.–6. Hostivař a Újezd 3, 7. ČAFC 0, 8. PSK 0.