Neděle 5. prosince 2010 9:50

Sparta Krč–ČAFC Praha 7:1 (5:0)

Sestava: Otto Novotný – Josef Vomáčka, Radek Jedlička, Lukáš Listopad – Jan Koutský, Pavel Dosadil, Richard Kühnel, Lukáš Hrdlička, David Reinštein, Jiří Pavlík, Matyáš Kunst, Cyril Popek

Branka: 42. Hrdlička (Dosadil)

Derby s Krčí jsou jako na houpačce a pokaždé končí výrazným vítězstvím jednoho ze soupeřů. Loni v listopadu vyhrála ve II. třídě Čafka 6:0, Krč se jí v květnu revanšovala výhrou 7:2. V letošním přeboru zase byla řada na čafácích, kteří zvítězili 5:1 – a teď jim Krč v Zimní lize oplatila kanonádou 7:1.

Sníh z umělky v Hájích již byl odklizen, víc kluky tentokrát trápil citelný mráz, takže některým již koncem prvního poločasu mrzly prsty v kopačkách… Soupeř, jehož dres obléklo šest bývalých čafáků, již v 8. minutě vedl 2:0, což mu dalo klid k dalším kombinacím. Čafáci měli také dvě slušné šance, ale nevyužili je, za což je Sparta do přestávky potrestala dalšími třemi trefami. Stejně jako před týdnem s Admirou, také nyní klukům pomohla přestávková domluva. Začali zápasem víc žít, zlepšili se v soubojích a dokázali si lépe přihrát. Výsledkem byla čestná trefa, o niž se postaral kapitán Hrdla, Krč se po přestávce prosadila dvakrát.

„Všem děkuji, nebylo to tak špatné. Ve druhém poločase už se dalo na naši hru i koukat, i když jste si stále nedrželi hráče – a nechci vás přechválit… Často se zbytečně zbavujete míče a ztrácíte ho. Jsem rád, že jste zvládli hrát i v tomto počasí,“ zhodnotil mužstvo v kabině trenér Martin Listopad.