Remíza s Tempem přerušila vítěznou sérii

Neděle 29. ledna 2012 9.00
ČAFC Praha–Tempo Praha 0:0
Sestava: František Sedláček – Petr Winternitz, Jan Sadílek, Matěj Votruba, Josef Vomáčka – David Reinštein, Matěj Putík, Antonín Kosina, Pavel Dosadil – Tomáš Ratner
Další výsledky: Union–Klánovice 0:5, Žižkov–Újezd 0:17.
Pořadí turnaje po 4. kole: 1. ČAFC 13 bodů (15:2), 2. Újezd 12 (32:8), 3. Klánovice 6 (12:9), 4. Libuš 6 (16:14), 5. Tempo 4 (13:15), 6. Žižkov 3 (5:35), 7. Union 0 (4:14).

Oplátka za nešťastnou podzimní prohru 3:4 v přeboru se odkládá. Bod s Tempem ovšem kluci musejí vzít s povděkem. Lídr přeboru, který na podzim vyhrál všechny mistrovské zápasy, měl více ze hry a také ke gólu byl blíž.

Čafákům přibyli další marodi a návrat Matěje Putíka s kapitánskou páskou trval jen necelý poločas. Tvorba hry tak zbyla hlavně na TondoviRatym a Davidovi. Ve druhé části prvního poločasu přišla pasáž, v níž měli kluci navrch, jinak mělo převahu Tempo a Fanda několika odvážnými zákroky držel nerozhodný stav.

Po přestávce museli všichni zabojovat, aby udrželi se soupeřem krok. Obrana se držela, PetrMatějem Votrubou se starali hlavně o defenzivu a Honza často podporoval útok. Tempo jednou trefilo tyč, jinak střílelo hlavně zdálky. Na druhé straně měl v těžké pozici šanci Tonda, rychlá kombinace PavlaRatym vyslala do zakončení Pepu. Skóre se však nezměnilo a jak bylo řečeno výše, bod je tentokrát dobrý.

„Vzhledem k sestavě, kterou jsme měli, je výsledek odpovídající. Ke konci prvního poločasu jsme chvíli byli lepší na hřišti, lépe kombinovali a měli šance, to byl asi náš jediný světlý okamžik. Pochválit můžeme obrannou činnost celého týmu. Moc šancí jsme Tempu nedali, střílelo hlavně zdálky a co prošlo, Fanda v pohodě chytil. Stále nám chybí lepší nabídka, taky pohoda a čistá hlava na přihrávku. Více si věřit a řešit situace fotbalově, což je mnohem cennější, než bezhlavě kopat do balonu a hrát na náhodu,“ hodnotil trenér Hamed Nafarieh.