ČAFC Praha–Sokol Kolovraty 2:4 (1:2)

Sestava: Nikola Kranjčevič – Pavel Dosadil, Tomáš Mašek velký, Otto Novotný, Šimon Hruška – Jiří Pavlík, Aneta Pochmanová – Adam Krejzl, Luka Kranjčevič, Lukáš Listopad, Patrik Trčka – Matěj Macho, Vasyl Shelemba

Branky: 29. Krejzl (Pochmanová), 39. Mašek (střela zdálky)

Žluté karty: Novotný, Mašek. Červená karta: Pochmanová.

V Kolovratech kluci v říjnu sehráli v přeboru velmi nadějný poločas, ale nakonec prohráli 1:6. První únorový den jejich naděje žila až do konce. Úvod zápasu byl vyrovnaný, favorit se ujal vedení až v 18. minutě precizně provedeným přímým kopem. Vzápětí poprvé zaúřadoval rozhodčí, když nepotrestal faul na Patrika a soupeř pak akci po rychlém přechodu do útoku završil gólem. Čafáci ovšem nekapitulovali. Luka došel pro penaltu, bohužel z ní orazítkoval tyč. Snížení do poločasu přece jen přišlo. Aneta na závěr vydařené kombinace uvolnila Adama a ten míč parádně poslal k tyči.

V první části druhé půle hráli čafáci nejlépe. Další sebevědomí jim vlil Máša, který se zdálky opřel do balonu a výstavní trefou přehodil gólmana. Čafka začala soupeře přehrávat, jenže tři velké šance zahodila. A to (pokolikáté už…?) rozhodlo. Devět minut před koncem sudí pustil vysokou nohu na Jíru, čehož Kolovraty znovu využily ke gólu. Rozhodčí pak trapnou bramboračku dokonal. Aneta se dostala do křížku s oběma stopery, ale zatímco jim to prošlo, ona dostala hned červenou kartu. Ačkoliv se trenéři obou týmů snažili mírnit emoce svých hráčů, poslední minuty byly nervózní a vyhrocené. Před čtvrtým gólem rozhodčí neviděl ruku soupeře, Kolovraty zase utrpěly jedno nepříjemné zranění kolena. Takto neřízené zápasy ztrácejí přípravný smysl…

„Do incidentu to bylo dobré, dokázali jste si přihrát, zakombinovat. Pak jste nikdo nedokázal zachovat chladnou hlavu, tím se to zkazilo. I kdyby pískal sebehorší rozhodčí, musíte být ticho a šoupat nohama! Jinak posun vidím, měli jsme soupeře z přeboru a s takovými výkony bychom na jaře měli šanci,“ konstatoval v šatně trenér Martin Listopad.

Pořadí po 3. kole: 1. Vršovice 9, 2. Libuš 9, 3. Kolovraty 6, 4. Újezd 6, 5. Český Brod 3, 6. Hostivař 3, 7. ČAFC 0, 8. PSK 0.