Sršni vzali klukům titul, Silvestr tak byl stříbrný

3. 1. 2011

Čtvrtek 30. prosince 2010 14:00, hráno na 1x15 minut

Divoký bodavý hmyz rozhodně nebude na Čafce patřit k oblíbené havěti… Kluci sahali na silvestrovském turnaji v Běchovicích po celkovém prvenství, ale sami se o ně připravili porážkami s oběma týmy domácích Sršňů. Nakonec čafáci obsadili v posledním halovém podniku roku druhé místo – a kdyby se ve „stříbrném“ duchu nesl také celý nový rok 2011, určitě by mohli být všichni spokojení…

Sestava: Radek Jedlička (1+0), Jan Patka – Michal Landík (1+0), Lukáš Listopad, Jan Koutský (0+1), Pavel Dosadil (1+1), Šimon Hruška (1+1), Lukáš Vítek

Bohatým brali a chudým dávali. Přesně v tomto jánošíkovském duchu si čafáci počínali v běchovické hale. Jako jediní porazili vítěze turnaje, výběr Prahy 9. A zároveň jako jediní také prohráli s druhým týmem domácích Sršňů, který by jinak obsadil poslední místo. Právě tato nečekaná porážka připravila kluky o zlaté medaile, jež mohli díky lepší bilanci ze vzájemného zápasu s Prahou 9 získat. Slušelo jim však i stříbro a Radek si navíc odvážel domů cenu pro nejlepšího brankáře turnaje!

ČAFC Praha–Výběr Prahy 9 1:0
Branka: 8. Landík (Hruška)

Los si zašpásoval a hned v otvíracím utkání proti sobě svedl dva nejlepší týmy turnaje. Čafáci jen pár minut před začátkem zjistili, že zůstali bez gólmana, a tak musel mezi tyče Radek. Byl to přitom jeho zápas. Výběr Prahy 9 byl složen z hráčů Viktorky Žižkov a jejich bývalých spoluhráčů, kteří odešli do Slavie. „Devítka“ hrála na turnaji nejlepší fotbal, což předváděla i proti nám. Jenže čafácký gólman stáhl roletu a lapil minimálně tři tutové šance. Pomohla mu i tyč, takže když Michal střelou k tyči skóroval, jeden gól klukům ke vstupní výhře stačil. I když se Radek od třetího zápasu přesunul do útoku, svým výkonem proti „devítce“ zaujal ředitele turnaje (bývalého gólmana) natolik, že mu cenu pro nejlepšího brankáře přisoudil.

ČAFC Praha–Běchovičtí Sršni 1 0:1

Druhý zápas byl z naší strany nemastný neslaný. Prohrát jsme ho nemuseli, ale po jedné chybě v rozehrávce dali Sršni v 8. minutě gól, na který už čafáci nedokázali zareagovat.

ČAFC Praha–AFK Union Žižkov 2 2:0
Branky: 11. Hruška (odražený míč), 13. Jedlička (Dosadil)

Pokud chtěli kluci zůstat ve hře o medaile, museli vyhrát. Jejich převaha byla dlouho neplodná, až pohotová a přesná Hrušova střela rozhodla. V závěru ještě Radek přidal gólovou pojistku.

ČAFC Praha–Běchovičtí Sršni 2 0:1

Až do svého závěrečného zápasu měla běchovická „dvojka“ na kontě jediný bod a byla poslední. V něm však bohužel nepřímo rozhodla o celkovém vítězi turnaje… Čafáci utkání vůbec nezvládli. V 6. minutě po rohu inkasovali a vyrovnat si ani nezasloužili. V závěru je naopak Honza v brance uchránil od ještě vyšší porážky. „Katastrofa, soupeř přitom pořádně nevěděl, o co jde,“ litoval trenér Martin Listopad. Touto porážkou čafáci ztratili výhodu výhry nad „devítkou“, díky níž mohli v případě bodové rovnosti celý turnaj vyhrát…

ČAFC Praha–AFK Union Žižkov 1 1:0
Branka: 11. Dosadil (Koutský)

V posledním zápase měli čafáci jasnou převahu, zahazovali však jednu šanci za druhou. Několikrát se na hrot probil Radek, branku ohrožovali i Lisťa, Kouťa či Luky. Až čtyři minuty před koncem si rovnou z lavičky naběhl do šance Pavel, vyhradil si pro sebe poslední gól ve starém roce a střelou k tyči trefil čafákům stříbro.

Konečné pořadí: 1. Výběr Prahy 9 (12 bodů, skóre 17:5), 2. ČAFC Praha (9 bodů, 4:2), 3. AFK Union Žižkov 1 (7 bodů, 5:7), 4. Běchovičtí Sršni 1 (7 bodů, 8:6), 5. Běchovičtí Sršni 2 (4 body, 5:12), 6. AFK Union Žižkov 2 (3 body, skóre 5:12).

„Mohlo to být i lepší, ale po čtrnácti dnech bez fotbalu jsme od kluků nemohli čekat zázraky. Kluci z dvoutisícovek hráli po delší době na parketách, takže si zase museli zvykat na odskok balonu i rychlost rozhodování. Byl to silvestrovský turnaj a určitě můžeme být spokojení,“ zhodnotil trenér Martin Listopad poslední akci v roce 2010.