Tříkrálová výhra nad Libuší otevřela nový rok

Sobota 7. ledna 2012 12.00

ČAFC Praha–FSC Libuš 3:0 (0:0)

Sestava: Radek Jedlička – Petr Winternitz, Tomáš Zmij, Jan Sadílek – Antonín Kosina, Martin Sadílek, David Reinštein – Tomáš Ratner, Pavel Dosadil

Branky: 38. Ratner, 43. M. Sadílek (Dosadil), 44. Dosadil (M. Sadílek)

Pořadí turnaje po 2. kole: 1. ČAFC 6 bodů (6:2), 2. Libuš 3 (10:6), 3.–4. Klánovice a Újezd 3 (5:4), 5. Žižkov 3 (5:11), 6. Union 0 (1:2), 7. Tempo 0 (5:8).

Libuš je po podzimu ve skupině A v I. třídě na devátém místě. V prvním poločase vzájemného duelu však žádný velký rozdíl proti účastníkovi přeboru nebyl vidět. Práci tak měla i defenzíva a bojovník Petr předvedl několik záchranných skluzů. Čafáci si až před přestávkou vytvořili převahu a začali konečně střílet, většina jejich akcí však ztroskotávala na šikovném stoperovi Libuše.

Po přestávce už to byl jiný příběh. Favorit se začal kombinačně prosazovat, hlavně HonzaTondou na pravé straně zakládali spoustu akcí. Tomáš jako správný kapitán střelou těsně vedle dal povel k ofenzivě. Skóre otevřel Raty, jehož trefu na brankové čáře jistil ještě David. Libuš nebyla schopná nápor zachytit. Pavel přiťukl míč Martinovi a ten přesnou střelou navýšil skóre. Hned o minutu později si oba aktéři role vyměnili a po Martinově vtipném dloubáčku se zblízka prosadil i Pavel. Jen škoda, že třetím gólem se tříkrálový účet završil. Další šance následovaly, míč létal těsně kolem branky Libuše, ale skóre se už nezměnilo. Radek se mezi tyčemi moc nezapotil, nicméně po Fandovi a Honzovi se stal již třetím brankářem, který v sezoně udržel čisté konto.

„Jako výslednou známku bych dal trojku,“ ctil trojkový den trenér-přísňák Jarda Zmij. „První poločas byl průměrný, po přestávce se individuální výkony všech hráčů dostaly na velmi dobrou úroveň. Vzhledem k tomu, že se kluci v novém roce sešli poprvé, to tedy v konečném součtu byl akceptovatelný výkon,“ hodnotil jeho kolega Hamed Nafarieh. „Ve druhém poločase byli kluci víc v pohodě a víc kombinovali. Vytvářeli si šance, což je důležité. Jen škoda, že asi v polovině z nich netrefili branku,“ dodával.