Uhrinovo stříbro odměnou za vydařený turnaj

19. 3. 2012

Sobota 17. března 2012 11.00 – semifinále:

ČAFC Praha–FK Klánovice 5:1 (1:1)
Sestava: František Sedláček – Petr Winternitz, Jan Sadílek, Josef Vomáčka, Matěj Votruba – Antonín Kosina, Martin Sadílek, David Reinštein – Tomáš Ratner, Pavel Dosadil, Jakub Přikryl
Branky: 6. M. Sadílek (Kosina), 46. Kosina (M. Sadílek), 57. Reinštein (Dosadil), 60. Votruba, 69. M. Sadílek (sam. akce)
Druhé semifinále: Újezd–Libuš 8:4.

Vyvrcholení turnaje se díky nádhernému počasí změnilo v letní pohár. Kluci se v semifinále tři čtvrtě hodiny trápili s Klánovicemi, stejně jako v prvním vzájemném zápase každý chvilku tahal pilku. Kanonádou po přestávce však čafáci rozhodli a výhrou 5:1 si rázně řekli o finále.

Neděle 18. března 2012 13.00 – finále:
ČAFC Praha–Újezd nad Lesy 0:1 (0:0)
Sestava: František Sedláček – Petr Winternitz, Jan Sadílek, Josef Vomáčka, Matěj Votruba – Antonín Kosina, Martin Sadílek, David Reinštein – Tomáš Ratner, Tomáš Zmij, Pavel Dosadil, Jakub Přikryl
O 3. místo: Klánovice–Libuš 4:1. Konečné pořadí: 1. Újezd, 2. ČAFC, 3. Klánovice, 4. Libuš, 5. Žižkov, 6. PSK Union, 7. Tempo.

Oba předchozí vzájemné zápasy v sezoně skončily 0:0 a bohužel ani na třetí pokus kluci Újezdu gól nedali. Mrzet je musí hlavně první poločas, v němž měli herně navrch a vytvářeli si šance. Soupeř byl ovšem stále ve střehu a nastřelil břevno a tyč. Po přestávce se vývoj otočil, Újezd byl lepší a jednou vydařenou individuální akcí rozhodl.

„První poločas jsme hráli výborně, ale zase – udělali jsme pár chyb a začaly zmatky jeden za druhým. Druhá půle se hrála nahoru dolů, ale soupeř už byl lepší a z brejku jsme dostali úplně stejný gól jako v semifinále. To se vůbec nesmí stát,“ mrzelo trenéra Hameda Nafarieha.

Celkem kluci sehráli v turnaji osm zápasů – pět jich vyhráli, dva remizovali a jen finále prohráli, skóre ze všech zápasů je 20:4. Fanda byl navíc vyhlášen nejlepším brankářem zimní ligy. „Druhé místo v  soutěži je určitě pozitivní. Ne že bychom hráli špatně, prezentovali jsme se tady vyspělými výkony. Naše nároky jsou už však přece jen vyšší,“ poukázal kouč Nafarieh, že před blížícím se startem mistrovského jara nesmějí chlapci usnout na vavřínech.