14. 2. 2009

Sobota 14. února 2009 9.00, hráno na 2x10 minut, 5+1

Zimní turnaj Tempa – 2. místo

Sestava: Lukáš Trávníček – Radek Jedlička (1+2) – Pavel Dosadil (0+2), David Reinštein (3+1), Victor Ferreira (1+2), David Souček (2+0), Marek Tůma, Richard Malík (2+1) – David Vávra (2+3), Jitka Šnejdarová (1+0).

Nejlepší skóre, jediný inkasovaný gól – a přece kluci Zimní turnaj Tempa na umělé trávě nevyhráli. V bitvě o zlato sice trefili břevno i tyč, nakonec však jednomu ze dvou domácích týmů podlehli 0:1 a získali stříbro. Hra byla rozhodně mnohem lepší než před týdnem na turnaji v Podolí. „Jsem rád, že kluci přes zimu nezapomněli hrát fotbal na otevřeném hřišti. Celkově podali dobré výkony,“ pochválil čafáky trenér Josef Vomáčka.

ČAFC–Motorlet 2:0 (1:0)

Branky: 5. Malík (Vávra), 17. Souček (Malík)

První zápas tentokrát klukům vyšel, i když je v něm čekal kvalitní soupeř. Důležitá byla první branka Ríši, který se trefil pěkně do růžku. Motorlet trefil jen tyč, na jeho šanci odpověděla Jitka. Ve druhém poločase vyšel čafákům brejk a David Souček ho chladnokrevně proměnil. Soupeř ale stále bojoval a Lukáš se musel blýsknout bravurními zákroky. „Na první zápas to nebylo špatné. Pozor na fauly, mohli jsme se připravit o druhý gól,“ poukazoval trenér Josef Vomáčka.

ČAFC–Točná 8:0 (1:0)

Branky: 6. Reinštein (Vávra), 11. Vávra (Ferreira), 14. Ferreira (Vávra), 16. Souček (Reinštein), 17. Jedlička, 18. Malík (Dosadil), 18. Reinštein (Jedlička), 19. Šnejdarová (Dosadil)

Kluci začali náporem, Pavel si naběhl za obranu, ale trefil brankáře. Skóre otevřel David Reinštein. Po přestávce už soupeř neodolal. Pěknou kombinaci korunoval David Vávra a po rohu se trefil Victor. Potom přišla smršť – pět gólů za čtyři minuty. Svůj důraz osvědčil David Souček, Radek přehodil brankáře dokonce střelou z vlastní půlky. Kanonádu pak dokončili Ríša, David Reinštein a Jitka. „Soupeř byl slabší, ale nahrajete si, uděláte kličku – to je to, co se učíte na tréninku a co po vás chceme,“ chválil kouč Vomáčka.

ČAFC–Tempo „A“ 2:0 (2:0)

Branky: 3. Vávra (Ferreira), 10. Reinštein (Jedlička)

Ve třetím utkání se už hrálo o medaile. A znovu rozhodl vydařený začátek. Rychlý brejk s Victorem využil střelou k tyči David Vávra. Radek z přímých kopů neuspěl, ale před přestávkou připravil gól pro Davida Reinšteina. Po přestávce nedokázal soupeř najít protizbraň. Marek měl prostor pro brejky, po jednom z nich trefil Pavel boční síť. „Soupeř byl dobrý, ale vy jste ho herně přehráli. Začíná se mi to líbit, jenom pozor, někdy všichni útočíte a otevíráte obranu,“ pochvaloval si trenér Vomáčka.

ČAFC–Tempo „B“ 0:1 (0:0)

Zápas o zlato otevřela akce Victora, ale pak převzalo otěže Tempo. Stálo při něm i štěstí – Ríša trefil z přímého kopu břevno! Před přestávkou Tempo znovu tlačilo, my jsme odpovídali akcemi po Lukášových výkopech a útoky po křídlech, které nejčastěji táhl oslavenec Marek. Ke konci zápasu rozhodla o vítězi turnaje branková konstrukce. Radek trefil tyč a míč se odrazil do pole. Naopak Tempo v 17. minutě trefilo z přímého kopu tyč a míč se stočil do sítě. Kluci se pokusili o nápor, ale vyrovnat už nestihli. „V posledním utkání nám ztěžkly nohy, trochu jsme fyzicky odešli. Kluci už nehráli tak lehce jako v předposledním utkání, kdy Tempo k ničemu nepustili. Turnaj se nám ovšem vydařil,“ těšilo kouče Vomáčku, když kluky stejně jako loni vedl na vyhlášení pro stříbrné medaile.

Konečné pořadí: 1. Tempo B 10, 2. ČAFC 9, 3. Motorlet 5, 4. Tempo A 4, 5. Točná 0.